KAĞITTAN KOLAY ÇİÇEK YAPMAK

Kağıttan kolay çiçek yapmak konusunun benzerini geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştım. Oldukça ilgi gören kumaştan çiçek yapımı çalışmasının ardından bugün de farklı bir çiçek çalışması ile karşınızdayım. Önceki yazımda kumaş ile normal çiçek yapımını anlatmıştım. Bugünkü yazım da ise kağıttan karanfil yapımının detaylarını anlatacağım. Sözü fazla uzatmadan detaylara geçmek istiyorum.

Kağıttan karanfil yapımı çalışması herkesin kolaylıkla yapabileceği bir çalışma olma özelliğine sahip. Bu çalışma sayesinde kendi elleriniz ile eviniz için hoş dekoratif yapma çiçekler elde edebilir, renk renk karanfiller hazırlayabilirsiniz. Örnek çalışmada beyaz ve pembe renkli kağıtlar kullanılmış. Siz isterseniz kırmızı ya da daha farklı renklerde kağıtlar da kullanabilirsiniz.

Evde kağıttan yapma çiçek yapımı için kullanılacak kağıtların ince ve kırışan bir yapısı olmasına dikkat edin. Bu kağıtları üst üste koyup kestikten sonra eliniz ile buruşturarak şekil verin. Aynı kağıtlardan çiçeklere sap ve yaprak da yapıp daha gerçekçi bir yapma çiçek elde edebilirsiniz.

Kağıttan karanfil yapımı bazı okullarda çocukların proje ödevi olarak da veriliyor. Aşağıda bu hoş çalışmanın detaylarının yer aldığı resimli anlatımı bulabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

kağıttan-kolay-çiçek-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

EN YENİ 50 ADET LİF MODELLERİ

Sizlerden gelen en yeni 50 adet lif modellerini bu yazımızda derledik. Yeni lif modellerinin hepsi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.