KALEBODUR VE FAYANSLARIN PARLATILMASI

Kalebodur ve fayansların parlatılması için sizlere vereceğim önerileri uygulayabilirsiniz.

Kalebodur temizliği için öncelikle mini bir buhar makinesi ya da kaynar su dökülmüş leğendeki buharı kullanmanız gerekecektir. Banyo ya da kullanılacak mekanın 5-10 dakika kadar buhara maruz kalmasını sağlayın. Buhar sayesinde, kalebodurların kirleri yumuşayacaktır. Ardından da uygun bir temizlik malzemesi ile kalebodurları iyice temizleyin. Zor lekeler var ise, sıcak su kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kalebodurlarınızı iyice yıkayıp duruladıktan sonra kurulayabilirseniz daha iyi olur. Bu işlem ile kir ve lekelerden arınmış bir görünüm kazanacaklardır.

Kalebodurların daha parlak görünmesi için, bir kap içine biraz su ve sirke koyup karıştırın. Bu karışım ile fayanslarınızı temizleyin ve 5 dakika kadar bekleyin. Ardından da havlu gibi pamuklu bir bez ile fayansları iyice kurulayarak silin. Bu yöntem sayesinde, kalebodur fayanslarının parlak ve temiz bir görünüme kavuşmasını sağlamış olacaksınız. Derz aralarındaki kararmaların rengi açılmadı ise, yeni bir derz dolgu işlemi yapmanızı öneriyoruz. Bunun için kalemler üretilmiş durumdadır. Bu kalemler ile fayans aralarını boyayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *