KALEBODUR VE FAYANSLARIN PARLATILMASI

Kalebodur ve fayansların parlatılması için sizlere vereceğim önerileri uygulayabilirsiniz.

Kalebodur temizliği için öncelikle mini bir buhar makinesi ya da kaynar su dökülmüş leğendeki buharı kullanmanız gerekecektir. Banyo ya da kullanılacak mekanın 5-10 dakika kadar buhara maruz kalmasını sağlayın. Buhar sayesinde, kalebodurların kirleri yumuşayacaktır. Ardından da uygun bir temizlik malzemesi ile kalebodurları iyice temizleyin. Zor lekeler var ise, sıcak su kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kalebodurlarınızı iyice yıkayıp duruladıktan sonra kurulayabilirseniz daha iyi olur. Bu işlem ile kir ve lekelerden arınmış bir görünüm kazanacaklardır.

Kalebodurların daha parlak görünmesi için, bir kap içine biraz su ve sirke koyup karıştırın. Bu karışım ile fayanslarınızı temizleyin ve 5 dakika kadar bekleyin. Ardından da havlu gibi pamuklu bir bez ile fayansları iyice kurulayarak silin. Bu yöntem sayesinde, kalebodur fayanslarının parlak ve temiz bir görünüme kavuşmasını sağlamış olacaksınız. Derz aralarındaki kararmaların rengi açılmadı ise, yeni bir derz dolgu işlemi yapmanızı öneriyoruz. Bunun için kalemler üretilmiş durumdadır. Bu kalemler ile fayans aralarını boyayabilirsiniz.


DOĞAL YAĞ ÇÖZÜCÜ; TEMİZLEYİCİ KARBONAT KARIŞIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir