KALPLİ KOLYE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Kalpli kolye yapımı resimli anlatım konusunu ele aldığım bugünkü yazımda sizlere takı telinden kalp yapımını anlatacağım. Takı tasarımına yeni başlayanların çok hoşuna gidecek olan bu çalışmayı sizde gerekli malzemeleri alıp evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizi daha fazla merakta bırakmadan kalpli kolye yapımının detaylarına geçmek istiyorum.

Kalpli kolye yapmak için bize gerekli olan malzemeler; yeterli miktarda takı teli, istenilen renklerde bir miktar boncuk, kolye zinciri, takı ipi ve kolyeyi yapmak için takı pensesi… Bu malzemeleri hazırladıktan sonra ilk olarak takı teline kalp şekli verin. Bunun için ince silindir şeklinde aparatlar ve takı pensesini kullanabilirsiniz. İlk olarak V şekline getirdiğiniz teli uçlarından içe doğru bükerek kalp şeklini verebilirsiniz.

Kolye yapımının ikinci aşamasında süsleme için kullanılacak olan boncukları iplik ile dikin. Kolye zincirini takmak için kalbin üzerinden ufak teller ile bir detay çıkarın. Bu detaydan kolye zincirini geçirip el emeği kolyenizi kullanabilirsiniz. Eğer sade bir kolye isterseniz, boncuk işlemelerini yapmayabilirsiniz.

Kalpli kolye nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim yazımın sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de kendiniz ve sevdikleriniz için hoş kolyeler hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kalpli-kolye-yapımı-resimli-anlatım


ÇEMBER ÖRGÜLÜ KÜPE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir