KALPLİ KOLYE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Kalpli kolye yapımı resimli anlatım konusunu ele aldığım bugünkü yazımda sizlere takı telinden kalp yapımını anlatacağım. Takı tasarımına yeni başlayanların çok hoşuna gidecek olan bu çalışmayı sizde gerekli malzemeleri alıp evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizi daha fazla merakta bırakmadan kalpli kolye yapımının detaylarına geçmek istiyorum.

Kalpli kolye yapmak için bize gerekli olan malzemeler; yeterli miktarda takı teli, istenilen renklerde bir miktar boncuk, kolye zinciri, takı ipi ve kolyeyi yapmak için takı pensesi… Bu malzemeleri hazırladıktan sonra ilk olarak takı teline kalp şekli verin. Bunun için ince silindir şeklinde aparatlar ve takı pensesini kullanabilirsiniz. İlk olarak V şekline getirdiğiniz teli uçlarından içe doğru bükerek kalp şeklini verebilirsiniz.

Kolye yapımının ikinci aşamasında süsleme için kullanılacak olan boncukları iplik ile dikin. Kolye zincirini takmak için kalbin üzerinden ufak teller ile bir detay çıkarın. Bu detaydan kolye zincirini geçirip el emeği kolyenizi kullanabilirsiniz. Eğer sade bir kolye isterseniz, boncuk işlemelerini yapmayabilirsiniz.

Kalpli kolye nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim yazımın sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de kendiniz ve sevdikleriniz için hoş kolyeler hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kalpli-kolye-yapımı-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

İğne Oyası Çiçek Tesbih Ucu Yapılışı

İĞNE OYASI TESBİH UCU MODELİ ÖRNEKLERİ

Günlük hayatımızda ve ibadetlerimizde kendine yer bulan tespih, yetenekli ellerin dokunuşuyla çok daha şık bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published.