Ana Sayfa / HEDİYELİK / KALPLİ KOLYE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

KALPLİ KOLYE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Kalpli kolye yapımı resimli anlatım konusunu ele aldığım bugünkü yazımda sizlere takı telinden kalp yapımını anlatacağım. Takı tasarımına yeni başlayanların çok hoşuna gidecek olan bu çalışmayı sizde gerekli malzemeleri alıp evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizi daha fazla merakta bırakmadan kalpli kolye yapımının detaylarına geçmek istiyorum.

Kalpli kolye yapmak için bize gerekli olan malzemeler; yeterli miktarda takı teli, istenilen renklerde bir miktar boncuk, kolye zinciri, takı ipi ve kolyeyi yapmak için takı pensesi… Bu malzemeleri hazırladıktan sonra ilk olarak takı teline kalp şekli verin. Bunun için ince silindir şeklinde aparatlar ve takı pensesini kullanabilirsiniz. İlk olarak V şekline getirdiğiniz teli uçlarından içe doğru bükerek kalp şeklini verebilirsiniz.

Kolye yapımının ikinci aşamasında süsleme için kullanılacak olan boncukları iplik ile dikin. Kolye zincirini takmak için kalbin üzerinden ufak teller ile bir detay çıkarın. Bu detaydan kolye zincirini geçirip el emeği kolyenizi kullanabilirsiniz. Eğer sade bir kolye isterseniz, boncuk işlemelerini yapmayabilirsiniz.

Kalpli kolye nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim yazımın sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de kendiniz ve sevdikleriniz için hoş kolyeler hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kalpli-kolye-yapımı-resimli-anlatım

ÇEMBER ÖRGÜLÜ KÜPE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

hücre modeli yapilisi

HÜCRE MODELİ ÖDEVİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMI

Ödev konularından olan hücre modeli yapılışı ödevi için nasıl yapılır ve videolu anlatımını sizler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir