KALPLİ TIĞ İŞİ BEBEK ELBİSESİ YAPILIŞI_0
Kalpli Tığ İşi Bebek Elbisesi Yapılışı

KALPLİ TIĞ İŞİ BEBEK ELBİSESİ YAPILIŞI

Bebekler hayatımızda yer alan muhtemelen en sevimli, en mutlu edici şeylerdir. Her eve neşe katan bebekler için yapmadığımız şey de kalmamaktadır. Onları mutlu görmek, sevimliliklerine sevimlilik katmak için yaptığımız şeylerden biri de onlar için ellerimizle ürünler yapmaktır. Bere, atkı, yelek, hırka gibi el yapımı örgülerle onlara hem sağlıklı hem de sevimli giysiler üretiriz.

Elbiseler de bebekler için yaptığımız işlerden biridir. Diğer ürünlere göre yapılışı biraz daha zahmetli olsa da onlar için bu zahmete değer aslında. Kız bebeklerin içinde prenses gibi görüneceği kalpli tığ işi bebek elbisesi her bebeğe giydirilmeli. Kalpli tığ işi bebek elbisesi yapılışını sizler de bebeklerinize örün diye paylaşacağız.

 Kalpli Tığ İşi Bebek Elbisesi İçin Malzemeler

  • İstediğiniz renk birkaç tane örgü ipi
  • Kalın tığ

Kalpli Tığ İşi Bebek Elbisesi Yapılışı

  • Kalp için ilk olarak bir yuvarlak yapmanız gerekiyor. Bu yuvarlağı kendi ölçünüze göre yaptıktan sonra yuvarlağın ortasından geçirerek 17 tane trabzan yapın.
  • İki kere tığdan geçen ipi trabzan olduktan sonra elinizden çıkarın. Toplamda 17 trabzan oluncaya kadar devam edin.
  • İşlemin sonuna geldiğinizde bir kapatma yöntemi uygulayacaksınız. Bunun için ilk başladığınız trabzanın dibinde olan ipi çekin. Sonrasında ise uzun kalan ipi sıkıca çektikten sonra kapatma işlemini tığ aracılığıyla gerçekleştireceksiniz.
  • Kalbi oluşturmak için aynı ilmeğe 4 sefer batıp her defasında ipi 2, 3, 4 kerede çekme işlemini yapacaksınız. İkinci ilmekte ise 2 kere dolayıp 4 defada çekeceksiniz. Üçüncü ilmekte ise 2 defa doladıktan sonra 3 defada çekeceksiniz.
  • Artık kalp figürünü elde ettiniz. Düz örgüyle yaptığınız bir elbiseye dikerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Pratik Bir Elbise Tarifi

Bebek elbisesi nasıl örülür sorusna gelirsek internet üzerinden istediğiniz modeli örebilirsiniz. Kalpler ise yukarda anlattığımız şekilde örülmektedir ki onlar da oldukça kolay olarak yapılabilir. Hemen her bayanın yapabileceği bu elbise için istediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Fakat ip seçimi yaparken mümkün olduğunca yumuşak ip olmasına dikkat etmenizi öneririz. Bebeklerin cildi hassas olduğu için tahriş olmaması için yumuşak ip kullanmalısınız.

Hem Kendinizi Hem De Bebeğinizi Mutlu Edin

Örgü bebek elbisesi yaparak bebeğinizi de kendinizi de mutlu edebilirsiniz. Özellikle bu elbise tarifi pratik olduğu için kısa sürece örerek bebeğinizin üzerinde görebilirsiniz. Her kız bebek üzerinde çok sevimli duracak olan bu kalpli elbiseyi rahatlıkla örebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

kanavice-lavanta-yapimi-2

KANAVİÇE LAVANTA YAPIMI

Kanaviçe lavanta yapımı, son zamanlarda oldukça popüler olan, örgü ve çeşitli hobileri yapmaya hevesli olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published.