Ana Sayfa / EL İŞLERİ / HAVLU KENARI / KANAVİÇE HAVLU MODELLERİ

KANAVİÇE HAVLU MODELLERİ

Havluları daha gösterişli hale getiren kanaviçe detayı, büyük bir emekle yapılmaktadır. Kanaviçe havlu modelleri, uygun kumaş ürüne yapılmalıdır. Aynı zamanda daha düzgün ve şık görünüm için uygun iğnenin seçilmesine de özen gösterilmesi şarttır.

Kanaviçe sanatına verilen diğer isimlerden biri de çarpı işidir. Çünkü ipler çarpı şeklinde modellendirilerek ortaya çeşitli şekiller çıkarılır. Bu şekiller zaman zaman gül motifi, zaman zaman insan ya da animasyon türü motifler olarak kendisini göstermektedir. Kanaviçe el işi genellikle kare deseni bulunan kumaşlara işlenmektedir. Bir yönüyle etamin el işi ile de benzetilen bir sanattır. Kanaviçeyi etamin sanatından ayıran en önemli yönü ise sadece kareli kumaşlara değil, aynı zamanda düz kumaşlar üzerine de yapılabilir olmasıdır.

Kanaviçe sanatı hakkında bilinmesi gereken diğer bir önemli detay da kaneve isimli özel kumaşlar tercih edildiğinden daha şık modellerin oluşturulmasına imkan tanındığı gerçeğidir. Kaneve kumaş, kanaviçe sanatı için özel olarak üretilmektedir. Bu kumaş üzerinde çeşitli desenler mevcuttur. Bu desenler referans alınarak, yeni desenlerin işlenmesinde kolaylık sağlanır.

Yeni desen işlemesinin bitmesinden sonra kaneve kumaş, normal kumaş üzerinden çekilerek, ipler aradan çekilir ve ortaya istenilen modelin çıkması sağlanır.Kanaviçe havlu modelleri son zamanların en trend ürünlerinden biri olarak bilinmektedir. Özel olarak işlendiklerinde evlerde çok modern bir görünüm oluşturulmasına yardımcı olur. Eminiz ki sizler de çok severek kullanacaksınız.

2019 KANAVİÇE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

DANTEL HAVLU KENARLARI SEÇMELER

Havlu kenarları havluları kenarlarını süslemek için tığ ya da iğne oyası ile yapılan işlemelere denmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir