KANAVİÇE İLE DEKORATİF ÇERÇEVE YAPMAK

Kanaviçe ile dekoratif çerçeve yapmak çok hoş ve basit bir çalışma. Zaman zaman sitede kolay yapılan dekoratif ürünler hakkında farklı yazılara yer veriyorum. Bu yazımda da yine çok hoşunuza gideceğini düşündüğüm dekoratif çerçeve yapımının detaylarını anlatacağım.

Kanaviçe işlemeli dekoratif çerçeve için çerçevenin boyutlarında kanaviçe işlemesine uygun bir etamin kumaş seçin. Bu etamin kumaşın rengi her renk olabilir. Renk seçiminde çerçeveye ya da genel dekorasyona uygun bir renk tonu seçebilirsiniz. Bu renk tonunun ayrıca işlemek istediğiniz desende yer alan renkler ile de uyumlu olmasına dikkat edin. Benim tavsiyem, beyaz bir işleme yapmayı düşünmüyorsanız, beyaz kumaş kullanmanızdan yana.

Kanaviçe işlemesini yaptıktan sonra kumaşın kenarlarından ayrıca bir kenar işlemesi yapın. Bu kenar işlemesi sizin kumaşın sökülmesini engeller. Kenar işlemesinin de yapımından sonra çerçeve içine kanaviçe işlemeli kumaşı koyup istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Kanaviçe işlemeli dekoratif çerçeve yapımı çalışması ile ortaya çıkardığınız bu tür çerçeveleri evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Bu özel çerçeveleri ayrıca sevdiklerinize hediye ederek mutlu olmalarını da sağlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

kanaviçe-ile-dekoratif-çerçeve-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

kanaviçe nasıl yapılır

KANAVİÇE NASIL YAPILIR?

Kanaviçe diğer nakış işlemelerine oranla kıyaslandığında daha şık görünümleri ile dikkatleri çekmektedir. Çapraz işleme olarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published.