KANAVİÇE İLE DEKORATİF ÇERÇEVE YAPMAK

Kanaviçe ile dekoratif çerçeve yapmak çok hoş ve basit bir çalışma. Zaman zaman sitede kolay yapılan dekoratif ürünler hakkında farklı yazılara yer veriyorum. Bu yazımda da yine çok hoşunuza gideceğini düşündüğüm dekoratif çerçeve yapımının detaylarını anlatacağım.

Kanaviçe işlemeli dekoratif çerçeve için çerçevenin boyutlarında kanaviçe işlemesine uygun bir etamin kumaş seçin. Bu etamin kumaşın rengi her renk olabilir. Renk seçiminde çerçeveye ya da genel dekorasyona uygun bir renk tonu seçebilirsiniz. Bu renk tonunun ayrıca işlemek istediğiniz desende yer alan renkler ile de uyumlu olmasına dikkat edin. Benim tavsiyem, beyaz bir işleme yapmayı düşünmüyorsanız, beyaz kumaş kullanmanızdan yana.

Kanaviçe işlemesini yaptıktan sonra kumaşın kenarlarından ayrıca bir kenar işlemesi yapın. Bu kenar işlemesi sizin kumaşın sökülmesini engeller. Kenar işlemesinin de yapımından sonra çerçeve içine kanaviçe işlemeli kumaşı koyup istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Kanaviçe işlemeli dekoratif çerçeve yapımı çalışması ile ortaya çıkardığınız bu tür çerçeveleri evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Bu özel çerçeveleri ayrıca sevdiklerinize hediye ederek mutlu olmalarını da sağlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

kanaviçe-ile-dekoratif-çerçeve-yapmak

source


ANLATIMLI ÖRGÜ DERİ BİLEKLİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir