KANAVİÇE İŞLEMESİNDE KOLAY PÜSKÜL ÇİÇEK YAPIMI

Kanaviçe işlemesinde kolay püskül çiçek yapımı konusu ile çok basit ve aynı zamanda çok güzel bir kanaviçe çiçek işlemesinin detaylarını anlatacağım. Kanaviçe işlemelerinde sıkça kullanılan çiçeklerden olan bu püskül çiçeklerin yapımını görmeden önce ben çok zor sanıyordum. Şimdi size anlatacağım yöntem ile çok kolay ve kısa sürede yapılabileceğini siz de göreceksiniz.

Kanaviçe çiçek işlemesi için ilk olarak püskülleri hazırlayarak işe başlayın. Bunun için çiçek rengini istediğiniz bir ipi elinizde uçlarını sabitleyerek uzunlamasına top şeklinde sarın. Sardığınız bu uzun topların ucundan daha ince bir ip ile bağlayın. Bağladığınız uç kısımlarından kanaviçe kasnağının ilgili bölümlerine sıkıca işleyin. Yaprak ve sap kısımlarını da oluşturun.

Kanaviçe püskül çiçek işlemesinin son aşamasında ise hazırlayıp diktiğiniz uzun topların ucundan kesin. Kestiğiniz ipleri ince şekilde birbirinden ayırın ve kabartın. İşte kanaviçe püskül çiçekleriniz hazır… Bu işlemeleri ben daha çok giyim ya da aksesuarlar üzerinde ya da dekoratif ürünlerde gördüm.

Kanaviçe püskül çiçek nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Siz de bu hoş çiçeklerden yapıp kullanmak için aşağıdaki resimleri inceleyip detayları kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kanaviçe-işlemesinde-kolay-püskül-çiçek-yapımı

İlginizi Çekebilir

sis-orgu-parmaksız-eldiven-yapilisi

ŞİŞ ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN YAPILIŞI

Kış aylarında gerek aksesuar olarak gerekse ısınma amaçlı en çok kullandığımız ölülerden birini eldivenlerdir. Yapımı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *