KANAVİÇE İŞLEMESİNDE KOLAY PÜSKÜL ÇİÇEK YAPIMI

Kanaviçe işlemesinde kolay püskül çiçek yapımı konusu ile çok basit ve aynı zamanda çok güzel bir kanaviçe çiçek işlemesinin detaylarını anlatacağım. Kanaviçe işlemelerinde sıkça kullanılan çiçeklerden olan bu püskül çiçeklerin yapımını görmeden önce ben çok zor sanıyordum. Şimdi size anlatacağım yöntem ile çok kolay ve kısa sürede yapılabileceğini siz de göreceksiniz.

Kanaviçe çiçek işlemesi için ilk olarak püskülleri hazırlayarak işe başlayın. Bunun için çiçek rengini istediğiniz bir ipi elinizde uçlarını sabitleyerek uzunlamasına top şeklinde sarın. Sardığınız bu uzun topların ucundan daha ince bir ip ile bağlayın. Bağladığınız uç kısımlarından kanaviçe kasnağının ilgili bölümlerine sıkıca işleyin. Yaprak ve sap kısımlarını da oluşturun.

Kanaviçe püskül çiçek işlemesinin son aşamasında ise hazırlayıp diktiğiniz uzun topların ucundan kesin. Kestiğiniz ipleri ince şekilde birbirinden ayırın ve kabartın. İşte kanaviçe püskül çiçekleriniz hazır… Bu işlemeleri ben daha çok giyim ya da aksesuarlar üzerinde ya da dekoratif ürünlerde gördüm.

Kanaviçe püskül çiçek nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Siz de bu hoş çiçeklerden yapıp kullanmak için aşağıdaki resimleri inceleyip detayları kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kanaviçe-işlemesinde-kolay-püskül-çiçek-yapımı


HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir