Kanaviçe panosu örnekleri

KANAVİÇE PANOSU ÖRNEKLERİ

Kanaviçe panosu örnekleri ile ilgili bir galeri hazırlamak istedim. Bu işle uğraşan bayanların büyük beğenisi toplayacağınızı düşünüyorum. Kanaviçe bildiğiniz üzere büyük dikkat gerektiren bir el işidir. Kanaviçe ile uğraşanlar bunun ne kadar dikkat gerektiren ama bittiğinde de ne kadar gurur verici bir olduğunu bilirler.

Etamin nedir bir çoğunuz biliyorsunuzdur. Pamuk veya keten iplikten dokunmuş olan yüzeyinde seyrek delikleri yer alan bir kumaş türüdür. Etamin kumaşı üzerine birbirinden dikkat çekici nakışlar işlenir. Etamin işi, kumaş yüzeyindeki delikli karelere bölünmüş kumaşı iplere çapraz şekiller vererek işlemekteyiz. Kanaviçe nakışları için özel goblen ipi olarak adlandırılan ipleri vardır.

Kanaviçe işlemesiyle bir çok farklı eşya üretiliyor. Örneğin etamin işi yatak örtüsü, masa örtüsü, runner, kanaviçe işi havlu modelleri, kanaviçe seccade ve kanaviçe pano modelleri. Kanaviçe kasnağı içinde işlediğiniz deseni bir çerçeve içine koyarak duvara asabilirsiniz. Duvara asılan kanaviçe işlemelerine pano ismi verilmektedir. Bu makalemde yer verdiğim galeride de kanaviçe panosu örneklerini inceleyebilirsiniz.

KANAVİÇE PANOSU ÖRNEKLERİ

İlginizi Çekebilir

KANAVİÇE TOP ÇİÇEK YAPIMI

Kanaviçe top çiçek yapımı başlıklı konum ile sizlere yine bir kanaviçe çiçek örneğinin yapım aşamalarını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *