KANAVİÇE PAPATYA İŞLEMESİ YAPIMI

Kanaviçe papatya işlemesi yapımı konusu ile basit ve kibar bir işleme modelini anlatacağım. Düz işlemelerin yerine benim de daha çok hoşuma giden üç boyutlu işlemelerden olan bu papatya modeli, uzun süreli kullanımlarda dayanıklılık yönü ile de tercih edilebilir. Sözü daha fazla uzatmadan kanaviçe papatya işlemesinin detaylarına geçmek istiyorum.

Kanaviçe ile papatya işlemesi yapımı için ilk olarak etamin kumaşı gergin şekilde kasnağa geçirin. Kasnağa geçirdiğiniz kumaşın üzerine tükenmez kalem ile papatyaların orta kısımlarını ve sap yaprak kısmını çizin. Yaptığınız bu çizim üzerinden yuvarlakların etrafından iğne ile uzun kirpikler çıkarın. Bu kirpikleri kasnak altından düğümleyerek sağlamlaştırın.

Kanaviçe ile papatya işlemesinin ikinci aşaması olarak papatyanın orta kısmına sarı ip ile battı çıktı yapın ve yeşil ip ile de sap yaprak kısmının işlemesini yapın. En son aşama olarak papatya yapraklarını makas ile kesip işlemeyi tamamlayın. Bu işlemeyi mutfak peçetesi, giyim ürünü, aksesuar ya da çeyizlik pek çok ürün de kullanabilirsiniz.

Kanaviçe papatya işlemesi nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştığım konumun sonuna geldim. Bu hoş modeli siz de işlemek isterseniz, aşağıda detaylı resimlerini paylaşıyorum. Buradan inceleyip siz de aynı şekilde üç boyutlu hoş bir kanaviçe papatya işlemesi yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kanaviçe-papatya-işlemesi-yapımı

İlginizi Çekebilir

sis-orgu-parmaksız-eldiven-yapilisi

ŞİŞ ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN YAPILIŞI

Kış aylarında gerek aksesuar olarak gerekse ısınma amaçlı en çok kullandığımız ölülerden birini eldivenlerdir. Yapımı …

Leave a Reply

Your email address will not be published.