KANAVİÇE PAPATYA İŞLEMESİ YAPIMI

Kanaviçe papatya işlemesi yapımı konusu ile basit ve kibar bir işleme modelini anlatacağım. Düz işlemelerin yerine benim de daha çok hoşuma giden üç boyutlu işlemelerden olan bu papatya modeli, uzun süreli kullanımlarda dayanıklılık yönü ile de tercih edilebilir. Sözü daha fazla uzatmadan kanaviçe papatya işlemesinin detaylarına geçmek istiyorum.

Kanaviçe ile papatya işlemesi yapımı için ilk olarak etamin kumaşı gergin şekilde kasnağa geçirin. Kasnağa geçirdiğiniz kumaşın üzerine tükenmez kalem ile papatyaların orta kısımlarını ve sap yaprak kısmını çizin. Yaptığınız bu çizim üzerinden yuvarlakların etrafından iğne ile uzun kirpikler çıkarın. Bu kirpikleri kasnak altından düğümleyerek sağlamlaştırın.

Kanaviçe ile papatya işlemesinin ikinci aşaması olarak papatyanın orta kısmına sarı ip ile battı çıktı yapın ve yeşil ip ile de sap yaprak kısmının işlemesini yapın. En son aşama olarak papatya yapraklarını makas ile kesip işlemeyi tamamlayın. Bu işlemeyi mutfak peçetesi, giyim ürünü, aksesuar ya da çeyizlik pek çok ürün de kullanabilirsiniz.

Kanaviçe papatya işlemesi nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştığım konumun sonuna geldim. Bu hoş modeli siz de işlemek isterseniz, aşağıda detaylı resimlerini paylaşıyorum. Buradan inceleyip siz de aynı şekilde üç boyutlu hoş bir kanaviçe papatya işlemesi yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kanaviçe-papatya-işlemesi-yapımı


HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir