kanaviçe yatak odası pike takımı
kanaviçe yatak odası pike takımı

KANAVİÇE YATAK ODASI MODELLERİ

Hem Şık Hem Klasik Kanaviçe Yatak Takımları Modelleri

Çok eski zamanlardan beri kullanılan ve yapılan el işlerinden biri kanaviçedir. Keten kumaşın üzerine renkli ipliklerle yapılan birbirinden farklı desenlerin işlenmesiyle oluşur. Bu nakışlar zaman zaman çiçek desenlerinin her halini alabilir. Geçmişten bu güne evlerin ve genç kızlarının çeyizlerinin en üstünde yerlerini almaktadır.

Kanaviçe aslında yapılması zor görülen ama yapmaya başladıkça zevkli ve aslında görüldüğü kadar zor ve zahmetli olmayan bir iştir. Üstelik kolay malzemelere sahip oluşu da onu çabuk ulaşılabilir kıldığından evlerin birçok farklı yerinde kullanılabilir. Kanaviçe yatak takımları modelleri bunların arasında hala sevilerek kullanılan örneklerden biridir.

Kanaviçe yatak takımları modelleri oldukça fazla çeşide sahiptir. Çok eski zamanlardan bugüne kadar gelerek klasik ve modern hali bir arada buluşturmayı başarmıştır. Yatak odalarında da keten kumaşlar ve renkli iplik kullanılarak yapılır. Bu renkleri odanıza uyumlu ya da kullanmanızın daha rahat olduğu renklerden seçebilirsiniz. Üstelik vereceğiniz görüntü sınırsızdır. Yatak örtüsünün sadece kenarında olabileceği gibi ortasında ya da her iki tarafında da bulunabilir. Çiçek desenleri, gül, lale veya bambaşka motiflerle bezeli takımlar oldukça güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Kanaviçe yatak takımları modelleri oluşturulurken iplik seçimini kaliteli yapmalısınız. Sıklıkla kullanmak isterseniz yıkanmaya dayanıklı ve sizi rahatsız etmeyecek iplik türünden olmalıdır. Üstelik yastık kılıflarında da kullanacağınız kanaviçe örnekleri tüm takımlarınızla rahatlıkla kullanabileceğiniz renklerden seçebilirsiniz. Kanaviçe sadece yatak odalarınızı değil daha uzun yıllar, masa örtüleri, peçetelik ve salonlarınızda kullanacağınız şık takımlarda yer alacağa benziyor.

İlginizi Çekebilir

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK YAPIMI

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK MODELİ

Çeyizlik Motif İşlemeli Patik Modeli Çeyizlik motif işlemeli patik modeli, hanımların çeyizlerinin başlıca parçaları arasında …

Leave a Reply

Your email address will not be published.