Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / KAPAKTAN YÜZÜK İĞNELİK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

KAPAKTAN YÜZÜK İĞNELİK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kapaktan yüzük iğnelik yapmak resimli anlatım konum, özellikle dikiş işi ile ilgilenen bayanların çok hoşuna gidecek. Kendi giyim ürünlerini ya da sevdiklerinin giyim ürünlerini evde kendi imkanları ile hazırlayan marifetli bayanların sürekli ihtiyaç duyduğu iğnelerini sürekli yakınlarında tutmalarını sağlayan bu ürünün yapım aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Dikim aşamasında ölçü alımı ve giyim ürününe model vermede etkili olan iğnelerin sürekli el yakınında bulunmasını sağlayan yüzük gibi takılıp kullanıldığı için de yüzük iğnelik adı verilen bu ürünler, hazır olarak da çoğu yerde satılıyor. Ancak evde kendi imkanlarınız ile kısa sürede hazırlayıp kullanacağınız bugünkü çalışmanın ürünü bana göre daha kullanışlı.

Yüzük iğnelik yapımı için ihtiyacımız olan malzemeler; pet şişe kapağı, küçük bir miktar elyaf, ince plastik şerit ve dikiş için iğne iplik… Gerekli olan malzemeleri sağladıktan sonra ilk olarak kapak üzerine iki adet delik açın ve bu deliklerden plastik şeridi geçirin. Sonrasında elyaf ve kumaş ile iğneliği tamamlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yüzük iğnelik nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim yazımın sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Sizde bu resimleri inceleyip kendi iğneliğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

source

kapaktan-yüzük-iğnelik-yapmak-resimli-anlatım

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir