KAPAKTAN YÜZÜK İĞNELİK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kapaktan yüzük iğnelik yapmak resimli anlatım konum, özellikle dikiş işi ile ilgilenen bayanların çok hoşuna gidecek. Kendi giyim ürünlerini ya da sevdiklerinin giyim ürünlerini evde kendi imkanları ile hazırlayan marifetli bayanların sürekli ihtiyaç duyduğu iğnelerini sürekli yakınlarında tutmalarını sağlayan bu ürünün yapım aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Dikim aşamasında ölçü alımı ve giyim ürününe model vermede etkili olan iğnelerin sürekli el yakınında bulunmasını sağlayan yüzük gibi takılıp kullanıldığı için de yüzük iğnelik adı verilen bu ürünler, hazır olarak da çoğu yerde satılıyor. Ancak evde kendi imkanlarınız ile kısa sürede hazırlayıp kullanacağınız bugünkü çalışmanın ürünü bana göre daha kullanışlı.

Yüzük iğnelik yapımı için ihtiyacımız olan malzemeler; pet şişe kapağı, küçük bir miktar elyaf, ince plastik şerit ve dikiş için iğne iplik… Gerekli olan malzemeleri sağladıktan sonra ilk olarak kapak üzerine iki adet delik açın ve bu deliklerden plastik şeridi geçirin. Sonrasında elyaf ve kumaş ile iğneliği tamamlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yüzük iğnelik nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim yazımın sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Sizde bu resimleri inceleyip kendi iğneliğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

source

kapaktan-yüzük-iğnelik-yapmak-resimli-anlatım


ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir