Karadeniz iğne Oyası Modelleri

KARADENİZ İĞNE OYASI MODELLERİ

İğne oyası, genç kız çeyizlerinin en beğenilen örgü türlerindendir. Ülkemizde hemen hemen her ilde hazırlanıp kullanılan bu oyalar bazı yörelerde daha özel şekilde hazırlanıp kullanılıyor. Bu bölgelerden olan Karadeniz’in en hoş ve özel iğne oyası modellerini bugünkü yazımızda sizler için hazırladık. Modeller hakkındaki kısa bilgilerin ardından Karadeniz iğne oyası modelleri resim galerimizi inceleyip en zarif modellere ulaşabilirsiniz.

Karadeniz iğne Oyası Modelleri

Karadeniz iğne Oyası Modelleri

Karadeniz iğne oyası modelleri en fazla yazma kenarı ve havlu kenarı olarak kullanılıyor. Zarif işlemelerin yer aldığı bu oyalar, kullanılacak havlu ya da yazmaya göre farklı desenlerde hazırlanabiliyor. Yazma kenarı olarak yer yer minik motiflerin bulunduğu örgü modelleri kullanılıyor. Havlu kenarı olarak ise daha kalın ve geometrik şekillerin yer aldığı modeller daha fazla kullanılıyor. Bu kalın örneklerde de yine zarif ve kibar işlemelere yer veriliyor. Karadeniz iğne oyalarında da diğer oyalarda olduğu gibi renkler işlenecek ürünlerde bulunan renklere göre seçilir. Ya ürünler üzerinde bulunan renklerin tonları ya da ürünün tamamında kullanılan yoğun renk ile uyumlu renk tonları kullanılır. Bu özel işlemelerden yaparken siz de renk seçiminde bu noktalara dikkat ederek seçim yapabilirsiniz.

Karadeniz iğne oyaları hakkında verdiğimiz kısa bilgilerin ardından birbirinden hoş ve güzel iğne oyalarından derlediğimiz Karadeniz iğne oyası modelleri resim galerimize geçebiliriz.

Karadeniz iğne Oyası Modelleri


ÇOK KİBAR OYALAR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir