Karadeniz iğne Oyası Modelleri
Karadeniz iğne Oyası Modelleri

KARADENİZ İĞNE OYASI MODELLERİ

İğne oyası, genç kız çeyizlerinin en beğenilen örgü türlerindendir. Ülkemizde hemen hemen her ilde hazırlanıp kullanılan bu oyalar bazı yörelerde daha özel şekilde hazırlanıp kullanılıyor. Bu bölgelerden olan Karadeniz’in en hoş ve özel iğne oyası modellerini bugünkü yazımızda sizler için hazırladık. Modeller hakkındaki kısa bilgilerin ardından Karadeniz iğne oyası modelleri resim galerimizi inceleyip en zarif modellere ulaşabilirsiniz.

Karadeniz iğne Oyası Modelleri
Karadeniz iğne Oyası Modelleri

Karadeniz iğne oyası modelleri en fazla yazma kenarı ve havlu kenarı olarak kullanılıyor. Zarif işlemelerin yer aldığı bu oyalar, kullanılacak havlu ya da yazmaya göre farklı desenlerde hazırlanabiliyor. Yazma kenarı olarak yer yer minik motiflerin bulunduğu örgü modelleri kullanılıyor. Havlu kenarı olarak ise daha kalın ve geometrik şekillerin yer aldığı modeller daha fazla kullanılıyor. Bu kalın örneklerde de yine zarif ve kibar işlemelere yer veriliyor. Karadeniz iğne oyalarında da diğer oyalarda olduğu gibi renkler işlenecek ürünlerde bulunan renklere göre seçilir. Ya ürünler üzerinde bulunan renklerin tonları ya da ürünün tamamında kullanılan yoğun renk ile uyumlu renk tonları kullanılır. Bu özel işlemelerden yaparken siz de renk seçiminde bu noktalara dikkat ederek seçim yapabilirsiniz.

Karadeniz iğne oyaları hakkında verdiğimiz kısa bilgilerin ardından birbirinden hoş ve güzel iğne oyalarından derlediğimiz Karadeniz iğne oyası modelleri resim galerimize geçebiliriz.

Karadeniz iğne Oyası Modelleri

İlginizi Çekebilir

EN GÜZEL ANADOLU İĞNE OYALARI

Anadolu İğne Oyaları Son Zamanların Gözdesi Anadolu İğne oyaları, son yıllarda en çok ilgi gören …

Leave a Reply

Your email address will not be published.