Ana Sayfa / EL İŞLERİ / İĞNE OYASI / KARADENİZ İĞNE OYASI MODELLERİ
Karadeniz iğne Oyası Modelleri
Karadeniz iğne Oyası Modelleri

KARADENİZ İĞNE OYASI MODELLERİ

İğne oyası, genç kız çeyizlerinin en beğenilen örgü türlerindendir. Ülkemizde hemen hemen her ilde hazırlanıp kullanılan bu oyalar bazı yörelerde daha özel şekilde hazırlanıp kullanılıyor. Bu bölgelerden olan Karadeniz’in en hoş ve özel iğne oyası modellerini bugünkü yazımızda sizler için hazırladık. Modeller hakkındaki kısa bilgilerin ardından Karadeniz iğne oyası modelleri resim galerimizi inceleyip en zarif modellere ulaşabilirsiniz.

Karadeniz iğne Oyası Modelleri
Karadeniz iğne Oyası Modelleri

Karadeniz iğne oyası modelleri en fazla yazma kenarı ve havlu kenarı olarak kullanılıyor. Zarif işlemelerin yer aldığı bu oyalar, kullanılacak havlu ya da yazmaya göre farklı desenlerde hazırlanabiliyor. Yazma kenarı olarak yer yer minik motiflerin bulunduğu örgü modelleri kullanılıyor. Havlu kenarı olarak ise daha kalın ve geometrik şekillerin yer aldığı modeller daha fazla kullanılıyor. Bu kalın örneklerde de yine zarif ve kibar işlemelere yer veriliyor. Karadeniz iğne oyalarında da diğer oyalarda olduğu gibi renkler işlenecek ürünlerde bulunan renklere göre seçilir. Ya ürünler üzerinde bulunan renklerin tonları ya da ürünün tamamında kullanılan yoğun renk ile uyumlu renk tonları kullanılır. Bu özel işlemelerden yaparken siz de renk seçiminde bu noktalara dikkat ederek seçim yapabilirsiniz.

Karadeniz iğne oyaları hakkında verdiğimiz kısa bilgilerin ardından birbirinden hoş ve güzel iğne oyalarından derlediğimiz Karadeniz iğne oyası modelleri resim galerimize geçebiliriz.

Karadeniz iğne Oyası Modelleri

ÇOK KİBAR OYALAR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: Karadenizin iğne oyaları

İlginizi Çekebilir

Diyarbakır Yöresel İğne Oyası Modelleri

BİRBİRİNDEN ŞIK 2018 KOLAY İĞNE OYALARI

BİRBİRİNDEN ŞIK 2018 KOLAY İĞNE OYALARI Çok eski zamanlardan beri çok beğenilerek kullanılan iğne oyası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir