kardelen-motifi-tig-isi-yazma-kenari
kardelen-motifi-tig-isi-yazma-kenari

KARDELEN MOTİFİ TIP İŞİ YAZMA KENARI

Yazmalar kültürümüzde önemli bir yere sahip olan ve birçok bayan tarafından kullanılan sevilen bir üründür. Pamuklu kumaşıyla rahat bir kullanım sağlayan yazmaların en büyük süsleri ise oyalar, diğer bir deyişle yazma kenarlarıdır. Bu yazma kenarları mekikle, tığla ya da iğne ile yapılmaktadır. Hepsi de ayrı ayrı tercih edilmekte ve zaman zaman kullanılmaktadır.

Sizlere tığ işi yazma kenarı modellerinden biri olan kardelen motifli yazma kenarı hakkında bilgi vereceğiz. Bu model sevilerek yapılan ve kullanılan bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Kardelen motifli tığ işi yazma kenarı nasıl örülür sorusuna cevap vererek başlayalım yazımıza.

Kardelen Motifli Tığ İşi Yazma Kenarı Yapılışı

Bu yazma kenarına kardelen denmesinin nedeni görüntüsünün tam olarak kardelen çiçeğine benzemesidir. Büyük büyük renkli çiçeklerle örülen yazma kenarıaslında son derece pratik bir el işidir. İp olarak istediğiniz renkleri kullanmakla birlikte tığ kısmını yeşil renkle örmenizi tavsiye ediyoruz. İnce tığ ile örülen modeli resimler üzerinden inceleyerek rahat bir şekilde motifi çıkaracağınızı düşünütoruz. Basit ve pratik bir yazma kenarı modeli olan kardelen motifini tüm çiçekli yazmalarda kullanabilirsiniz.

Hem Şık, Hem Narin

Yazma kenarı motifleri arasında sevilen bir yere sahip olan bu model aslında kocaman kocaman çiçekleri ile dikkatimizi cezbediyor. Fakat bu büyük motifler öyle şık bir şekilde işlenmiş ki adı gibi nazlı bir çiçeği andırıyor. Kendisi gibi şık bir yazma ile birleştiğinde ise herkesin özellikle de tığ oyası meraklısı bayanların gözünü alamayacağı bir görüntü sunacağından eminiz.

Pratik Bir Yazma Kenarı

Kardelen motifli yazma kenarı aslında oldukça pratik ve hemen her bayanın yapabileceği bir modeldir. Tığ zaten kullanımı kolay bir örgü aracıdır. Bu modelde de sizleri çok fazla zorlayacak fiürler yoktur. Elinize aldığınızda ne çabuk bitti tepkisini vereceğiniz bir model olacağını az çok tahmin ediyoruz. Zatel bildiğiniz gibi tığ işi örgüler zekle yapılan örgüler arasındadır.

Kardelen Motifli Yazma Kenarı Çeyiz Sandıklarında

Kardelen motifli yazma kenarı modeli genç kızların çeyiz sandıklarında da yer almaya layık bir modeldir. Kullanılmasa bile renkli ve narin görüntüsüyle dikkatleri çekecek olan bu yazma kenarı bize göre her çeyiz sandığında bulunmalıdır. Yapılışı da so derece basit olduğu için bu modelden birçok yazma kenarı yaparak sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Sevdilerinize kendi emeğinizle yaptığınız bir şeyden daha değerli bir hediye vermezsiniz.

İlginizi Çekebilir

İğne oyası patlıcan modeli nasil yapilir

İĞNE OYASI PATLICAN MODELİ YAPIMI

İğne oyası patlıcan modeli yapımı, son zamanlarda en çok dikkat çeken modeller arasında yer almaktadır. …

Leave a Reply

Your email address will not be published.