KARE DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM

Kare dantel motifleri şemalı anlatım konumda sizlere çok zarif ve kolay yapımlı 4 adet kare dantel motifinden bahsedeceğim. Bu dantel motiflerini istediğiniz her tür örgü üründe kullanabilir, zevkinize göre farklı renklerde hazırlayabilirsiniz. Ben bu 4 motiften çok güzel kare oda takımı, masa örtüsü ya da fiskos masası örtüsü yapılabileceğini düşünüyorum.

Kare dantel motifi yapılışı için yapmak istediğiniz motife göre bir başlangıç yapmalısınız. Eğer motif orta kısmı kare şekilde geliyorsa örgüye zincir ve kutucuk yaparak başlanır. Bu kutucukların etrafına trabzan ve zincir örme teknikleri ile vermek istediğiniz modeli verip motifi tamamlayabilirsiniz.

Eğer motif orta kısmı yuvarlak geliyorsa motife göre zincir çekip daire yaparak örgüye başlayabilirsiniz. Bu başlangıçta dilerseniz sihirli halka da yapabilir ve bu sihirli halkanın etrafına trabzan ya da sık iğne yaparak motif modelini verebilirsiniz.

Kare dantel motifi yapılışı şemalı anlatımları için aşağıda sizlerle motifleri ve şemalarını paylaşıyorum. Sizde bu şemalara göre istediğiniz dantel motiflerini hazırlayıp kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

dantel-kare-motifleri-şemalı-anlatım


FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir