KARE DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM

Kare dantel motifleri şemalı anlatım konumda sizlere çok zarif ve kolay yapımlı 4 adet kare dantel motifinden bahsedeceğim. Bu dantel motiflerini istediğiniz her tür örgü üründe kullanabilir, zevkinize göre farklı renklerde hazırlayabilirsiniz. Ben bu 4 motiften çok güzel kare oda takımı, masa örtüsü ya da fiskos masası örtüsü yapılabileceğini düşünüyorum.

Kare dantel motifi yapılışı için yapmak istediğiniz motife göre bir başlangıç yapmalısınız. Eğer motif orta kısmı kare şekilde geliyorsa örgüye zincir ve kutucuk yaparak başlanır. Bu kutucukların etrafına trabzan ve zincir örme teknikleri ile vermek istediğiniz modeli verip motifi tamamlayabilirsiniz.

Eğer motif orta kısmı yuvarlak geliyorsa motife göre zincir çekip daire yaparak örgüye başlayabilirsiniz. Bu başlangıçta dilerseniz sihirli halka da yapabilir ve bu sihirli halkanın etrafına trabzan ya da sık iğne yaparak motif modelini verebilirsiniz.

Kare dantel motifi yapılışı şemalı anlatımları için aşağıda sizlerle motifleri ve şemalarını paylaşıyorum. Sizde bu şemalara göre istediğiniz dantel motiflerini hazırlayıp kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

dantel-kare-motifleri-şemalı-anlatım

İlginizi Çekebilir

Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha …

Leave a Reply

Your email address will not be published.