Karpuz Dilimli Patik Örneği
Açık Mavi Karpuz Dilimli Bebek Patiği Yapılışı

KARPUZ DİLİMLİ BEBEK PATİĞİ YAPIMI

Karpuz dilimi bebek patiği kolay örülebilen, pratik ve bir günde yapabileceğiniz bir patik modelidir. Bu patik, kış günlerinde minik ayakları sıcak tutmak için yapabileceğiniz bir patik. Sıcacık kalabilmeleri için kendi ördüğünüz ürünleri kullanmanızı öneriyoruz. İster kendi bebeğinize, isterseniz sevdiklerinizin bebeklerine yapabileceğiniz güzel bir hediyedir.

Yıllardır sürüp giden bir geleneğimiz olan örgüden hiçbir zaman vazgeçemedik. Örgü kazak, hırka, çetik, bebek kıyafetleri, şapkaları örmek her zaman hoşumuza gitmiştir. Bende bu gün sizlere karpuz dilimli bebek patiği yapılışını anlatmak istedim. Detaylı anlatımını aşağıda anlatmış bulunmaktayım. Benim çok beğendiğim bir model, umarım sizlerde benim kadar beğenir ve yaparken eğlenirsiniz.

Gerekli Malzeme

  • Orta kalınlıkta şiş
  • İki farklı renk ip

Patik Yapımı

22 ilmek atarak işimize başlayabiliriz. İlmek sayısını bebeğinizin ayak boyutuna ve kaç aylık olduğuna göre arttırabilirsiniz.

Örgünüze 8 haraşo şeklinde 24 sıra örerek devam edin. Bu sıra tamamlanınca 10 ilmek kesin. Yeni bir renk ip alarak 3 sıra düz,  3 sıra haraşo şeklinde 45 sıra örün.

45 sıra ördükten sonra ince olan yerin ucunu geniş olan uca dikin. Alttan ve üsten büzerek ince ve iki renkli olan bölümü büzerek dikin.

Büzme işlemi bitirildikten sonra patiği çevirin ve bileğini kıvırın.

Patiğiniz giyilmeye hazır hale gelmiştir. Süslemek isterseniz ponpon ya da çiçek gibi süslemeler ile süsleyebilirsiniz.

Kolay gelsin…

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published.