KARTONDAN ARABA YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kartondan araba yapmak resimli anlatım başlığı ile ele aldığım konu benim çok hoşuma giden ve mutlaka denemek istediğim konulardan birisi… Fazla kalın olmayan kartonlar ile basit bir şekilde yapılan bu arabayı ilk gördüğümde kartondan yapıldığını anlamadım. Açıklamalı resimleri inceledikten sonra ise sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Kartondan dekoratif araba yapmak için ilk olarak 2 adet araba tabanı olacak şekilde karton hazırlayın. Sepet örgüsü tekniği ile hazırlayacağınız dekoratif süs için çok sayıda uzun ince rulo şeklinde de karton kamışa ihtiyacınız var. Bunun için tabanları hazırladıktan sonra uzun ince kartonları eliniz ile yuvarlayarak minik rulolar haline getirip hazırlayın. Farklı boyutlarda hazırlarsanız eğer bu ruloları sizin için daha iyi olacaktır.

Araba için gerekli olan taban ve rulo kartonlar hazırlandıktan sonra diğer işlemlere geçebilirsiniz. Dekoratif araba için ilk olarak iki taban arasına, aralarında fazla boşluk kalmayacak şekilde karton kamışları sabitleyin. Sabitleme işleminden sonra sepet örgü tekniği ile dekoratif arabanın şeklini verebilirsiniz. Bu şekli verdikten sonra elinizde bulunan farklı aparatlar ile dekoratif süse renk verebilirsiniz.

Kartondan araba nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim bu konunun sonunda sepet örgüsü ile araba yapmak için izlenecek aşamaların detaylarının yer aldığı resimleri de sizlerle paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyip siz de kendi dekoratif süsünüzü, en ekonomik şekilde hazırlayabilirsiniz.

source

kağıt-kamış-ile-araba-yapmak


FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir