KARTONDAN DUVAR SÜSÜ YAPMAK

Kartondan duvar süsü yapmak, benim çok hoşuma giden ve sizlerin de çok hoşuna gideceğini düşündüğüm bir araştırma oldu. Evdeki boş kartonlara gözüm takılıp “Acaba ne yapabilirim?” diye düşünürken benimle aynı fikirde çok sayıda bayanın olabileceğini düşünüp araştırma gereği hissettim. Sözü fazla uzatmadan basit karton değerlendirme çalışmasını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu çalışmanın en çok hoşuma giden yönü kesinlikle herkesin yapabilecek özelliğinin olması. Sadece bir parça karton, biraz ip ve biraz da hayal gücü ile desteklenerek hazırlanan bu duvar süsü, evde her odada kullanılabilir. Oturma odası için hazırlanan duvar süslerinde dekorasyona uygun renk ve desenlerde minik aksesuarlar ya da boncuklu işlemeler kullanılabilir. Aynı kartondan duvar süsleri çocuk odası için hazırlanırken sevimli çizgi film karakterleri ya da renkli süslemeler kullanılabilir.

Örnek çalışmada kullanılan iri tahta boncuklar ve boncukların rengindeki ip yapılan çalışmanın daha hoş durmasını sağlamış. Siz de bu tür bir çalışma yaparken ip seçimini ve diğer detayların seçimini birbirleri ile uyumlu şekilde yapabilirsiniz. Kartondan duvar süsü çalışmasını dilerseniz farklı boyutlarda çok sayıda süs olarak hazırlayabilir, takım olarak da kullanabilirsiniz.

Kartondan duvar süsü çalışmasının detayları ve anlatımlı aşamalarını aşağıdaki resimlerde bulabilirsiniz. Bu çalışmayı küçük çocuğu olan anneler çocukları ile birlikte yapıp hayal güçlerinin gelişmesini de sağlayabilir.

kartondan-duvar-süsü-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published.