Ana Sayfa / HOBİLER / KARTONDAN SAÇ TOKASI YAPMAK


KARTONDAN SAÇ TOKASI YAPMAK

Kartondan saç tokası yapmak başlıklı bu konum eminim sizin de çok hoşunuza gidecek. Sürekli toka alıp bir kaç kullanım sonunda sıkılan ya da kırılma sorunu yaşayan bayanların çok beğeneceği bu çalışma ile hem eğlenecek hem de kendinize desen desen saç tokaları hazırlayabileceksiniz. Şimdi sizlere bu hoş çalışmanın detaylarını aktarıyorum.

Karton saç tokası yapımı için kalın rulo kartonlardan kullanmanız gerekir. Bu tür çalışmalar genelde buzdolabı folyolarının içinde bulunan rulo kartonlar yapılıyor. Daha dayanıklı olan bu kartonlar, daha uzun süreli kullanım sağlamasının yanında, şeklini de daha uzun süre koruma özelliğindedir. Elinizde bulunan bu rulo kartonlardan saçınıza ve zevkinize göre belirli bir büyüklükte parça kesin.

Karton rulodan kestiğiniz her bir parçayı bir toka olarak hazırlayabilirsiniz. Bir tarafından falçata ile açtığınız bu ruloların üzerini istediğiniz renklerde boyalar ile süsleyebilirsiniz. Benim tercihim akrilik boyalar ile minik geometrik desenler yapmaktan yana. Siz kendi isteğinize göre desen belirleyebilirsiniz. Boya kuruduktan sonra tokanızı kullanabilirsiniz.

Kartondan saç tokası nasıl yapılır sorusunun cevabını aşağıdaki resimlerden daha detaylı şekilde görebilirsiniz. Eğer hazırladığınız toka saçınız için büyükse, ilk önce lastik bir toka ile saçınızı bağlayıp üzerine bu karton tokayı süs olarak takabilirsiniz.

source

kartondan-saç-tokası-yapmak

LASTİK TOKA İLE SAÇ ÖRGÜSÜ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Dantel peçete örnekleri -

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ Danteller evin birçok alanında olduğu kadar günlük hayatta da kullanılan bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir