KARTONDAN SAÇ TOKASI YAPMAK

Kartondan saç tokası yapmak başlıklı bu konum eminim sizin de çok hoşunuza gidecek. Sürekli toka alıp bir kaç kullanım sonunda sıkılan ya da kırılma sorunu yaşayan bayanların çok beğeneceği bu çalışma ile hem eğlenecek hem de kendinize desen desen saç tokaları hazırlayabileceksiniz. Şimdi sizlere bu hoş çalışmanın detaylarını aktarıyorum.

Karton saç tokası yapımı için kalın rulo kartonlardan kullanmanız gerekir. Bu tür çalışmalar genelde buzdolabı folyolarının içinde bulunan rulo kartonlar yapılıyor. Daha dayanıklı olan bu kartonlar, daha uzun süreli kullanım sağlamasının yanında, şeklini de daha uzun süre koruma özelliğindedir. Elinizde bulunan bu rulo kartonlardan saçınıza ve zevkinize göre belirli bir büyüklükte parça kesin.

Karton rulodan kestiğiniz her bir parçayı bir toka olarak hazırlayabilirsiniz. Bir tarafından falçata ile açtığınız bu ruloların üzerini istediğiniz renklerde boyalar ile süsleyebilirsiniz. Benim tercihim akrilik boyalar ile minik geometrik desenler yapmaktan yana. Siz kendi isteğinize göre desen belirleyebilirsiniz. Boya kuruduktan sonra tokanızı kullanabilirsiniz.

Kartondan saç tokası nasıl yapılır sorusunun cevabını aşağıdaki resimlerden daha detaylı şekilde görebilirsiniz. Eğer hazırladığınız toka saçınız için büyükse, ilk önce lastik bir toka ile saçınızı bağlayıp üzerine bu karton tokayı süs olarak takabilirsiniz.

source

kartondan-saç-tokası-yapmak

İlginizi Çekebilir

EN YENİ 50 ADET LİF MODELLERİ

Sizlerden gelen en yeni 50 adet lif modellerini bu yazımızda derledik. Yeni lif modellerinin hepsi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.