Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / KAVANOZDAN MUMLUK YAPIMI


KAVANOZDAN MUMLUK YAPIMI

Kavanozdan mumluk yapımı bana göre tüm bayanların çok hoşuna gidecek bir çalışma. Evde işe yaramayan boş kavanozların değerlendirilmesi için son derece ideal olan kavanozdan mumluk yapımını, herkes kolaylıkla yapabilir. Sözü daha fazla uzatmadan, bu zarif çalışmanın ayrıntılarına geçmek istiyorum.

Kavanozdan mumluk nasıl yapılır sorusunun detaylı cevabına geçmeden önce bu çalışma için gerekli olan malzemelerden bahsetmek istiyorum. Bu özel çalışma için bir adet küçük boyutlarda kavanoz, eski kullanılmayan bir ufak dantel örtü ve sprey yapıştırıcı yeterli. Kavanozdan dekoratif mumluk yapımında dantel olarak kullanacağınız parçanın kavanoz ile uyumlu büyüklükte olmasına ve eğer mümkünse yuvarlak ya da oval olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

Gerekli malzemeler hazırlandıktan sonra kavanozdan mumluk yapımı için aşamalara geçebilirsiniz. İlk olarak kavanozu yan şekilde bir tezgah üzerine yatırın. Üzerine sprey yapıştırıcıyı sıkın. Burada yapıştırıcıyı sıkarken dantel boyutuna göre çok fazla yerine bulaştırmadan sıkmaya çalışın. Ardından örtüyü kırışıklık olmayacak şekilde kavanozun üzerine yapıştırın. Kuruduktan sonra kavanoz kapağının geçirme yerlerinden kurdele ve ip geçirip fiyonk yapın. En son kavanoz içine küçük mum koyup mumluğu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kavanozdan dekoratif mumluk yaparken dilerseniz boncuk, pul ya da daha farklı özelliklerde malzemeler ile ekstra süsleme de yapabilirsiniz. Ben bu şekilde de kullanılabileceğini düşünüyorum. Eğer fikir hoşunuza gittiyse aşağıda resimli anlatım aşamalarını takip ederek siz de deneyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kavanozdan-mumluk-yapımı

OKUL ÖNCESİ EL İŞİ KAĞIDINDAN AHTAPOT YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

hücre modeli yapilisi

HÜCRE MODELİ ÖDEVİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMI

Ödev konularından olan hücre modeli yapılışı ödevi için nasıl yapılır ve videolu anlatımını sizler için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir