Keçe Çalışması Evcilik Oyun Seti Yapımı
Keçe Evcilik Takımı Yapımı

KEÇE EVCİLİK TAKIMI YAPIMI

Bu yazımızda sizlere özellikle küçük prenseslerin bayıldığı evcilik oyununda kullanılmak için tasarlanmış keçe evcilik takımı yapımı nasıldır onu açıklayacağız.

Basit yöntemler ile de olsa evde dikiş dikmeyi seven, boş vakitlerini yaratıcı ve eğlenceli çalışmalarla geçirmek isteyen hanımlar için keçe ile yapılan çalışmalar tam bir bulunmaz nimet. Rengarenk renk tonları ve yapılabilecek yüzlerce model seçenekleri ile keçe çalışmaları yapan hanımlar yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Çantadan, ev dekoruna, oyuncaktan kıyafete kadar her alanda kullanılan keçe en sonunda çocukların oyuncakları için de kullanılır hale geldi. Özellikle bebek yapımında, araba modellerinde ve evcilik yapımında kullanılan keçeler hem anneleri hem de çocukları mutlu ediyor.

KEÇE EVCİLİK TAKIMI NASIL YAPILIR

Oyuncak yaparken birazcık basit dikiş bilginizin bulunması ve biraz el becerinizin olması yeterli. Gerisi tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Son zamanlarda ülkemizde de sıkça haberlerde ve çeşitli basın organlarında izlediğimiz gibi özellikle lisanslı olmayan ve plastik olan oyuncaklar çocuklarımız için maalesef son derece zararlı ürünler. Çocuklar güzel vakit geçirsin, hayal dünyaları gelişsin ve bunun yanında da alacağımız oyuncaklar çok maliyetli olmasın istiyoruz ancak bu kez de çocuklarımızı çok ciddi hastalıklara karşı koruyamamış oluyoruz. Son zamanlarda popüler olan organik oyuncakların da ekonomik açıdan diğer oyuncaklara göre daha fiyatlı olduğunu da göz önüne alınca el emeği göz nuru yapılan oyuncaklar daha da kıymetli hale geliyor.

Keçe Çalışması Evcilik Oyun Seti Yapımı
Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Keçeden yapacağınız evcilik takımı için size gerekli olan malzemeler sadece iğne, iplik, makas, keçe ve gerisi tamamen hayal gücü. Kız çocukları için keçe evcilik takımı yapabileceğiniz gibi bebek, çanta gibi alternatifler üretebilir hatta çeşitli yemek menüleri hazırlayabilir erkek çocukları için ise araba, top ve hatta çeşitli minik oyunlarla süper kahramanlar ortaya çıkarabilirsiniz. Bu çalışmaları yaparken çocuğunuz ile beraber olmanız onun hayal gücünden ve fikirlerinden yararlanmanız hem ortaya harika oyuncaklar çıkmasını sağlarken hem de çocuğunuzla beraber unutulmaz ve kaliteli zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır.

Çocuğunuzun istediği oyuncağı tasarlarken onun eline de vereceğiniz tehlike yaratmayacak bir makas ile kumaşı kesmesini sağlamak eminim onu da fazlası ile mutlu edecektir.

Keçe ile evcilik takımı yaparken çay takımı yapacaksanız fincan adedi kadar malzeme kesmeniz gerekecektir. Bunun için en sağlıklı yöntem keçenin üzerini önce çizerek daha sonra kesmektir. İçeride dikiş payı bırakmanız gerektiğinden kesim yaparken 1 cm olacak şekilde fazlalık bırakmayı unutmayınız.

Keçe Çalışması Evcilik Oyun Seti Yapımı
Keçe Evcilik Takımı Yapımı
Keçe Çalışması Evcilik Oyun Seti Yapımı
Keçe Evcilik Takımı Yapımı
Keçe Çalışması Evcilik Oyun Seti Yapımı
Keçe Evcilik Takımı Yapımı

İlginizi Çekebilir

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK YAPIMI

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK MODELİ

Çeyizlik Motif İşlemeli Patik Modeli Çeyizlik motif işlemeli patik modeli, hanımların çeyizlerinin başlıca parçaları arasında …

Leave a Reply

Your email address will not be published.