KEÇEDEN OYUNCAK MAKARNALAR YAPMAK

Keçeden oyuncak makarnalar yapmak çok eğlenceli! Çocuklar için çok güzel bir oyun aktivitesi olarak hazırlayabileceğiniz bu makarnalar ile çocukların yemek pişirme keyfini yaşamalarını sağlayabilirsiniz.

Çocukların hepsi, annelerinin mutfakta yaptıklarını oyunlarında gerçekleştirmektedirler. Onların evcilik oyunlarını daha gerçekçi ve eğlenceli hale getirmek için bu makarna parçalarını hazırlayabilirsiniz. Makarnaları hazırlamak için sarı ya da krem renk keçe almalısınız. Resimde göründüğü gibi keçeleri parçalara kesip, istediğiniz makarnanın şekillerini verebilirsiniz. Spagetti ya da kelebek makarna en çok tercih edilenlerdendir. Makarna parçaları ile oynamak çocuklar için çok eğlenceli olacaktır. Keçeden makarnaları koyabileceği oyuncak bir tenceresinin olmasına da dikkat etmelisiniz. Eğer oyuncak tenceresi yoksa, evinizdeki en küçük tencere, tava ya da sahanı verebilirsiniz. Oyuncak makarnaları pişirmek için oyuncak bir ocak yapmak isterseniz, önceki içeriklerimde bunun da yapımını anlatmıştım. Çocuklar için kendi ellerinizle çeşitli oyuncaklar yapabilir ve onların hayal dünyalarını genişletebilirsiniz. Her oyuncak için yüksek bedeller ödemenize gerek yok. Kendi ellerinizle de bir çok oyuncak yapabilirsiniz.

Source

keceden-oyuncak-makarnalar-yapmak


KUMAŞLARDAN OYUNCAK KAMP ATEŞİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir