KİBRİT KUTUSUNDAN MİNİ HEDİYE KUTUSU YAPIMI

Kibrit kutusundan mini hediye kutusu yapımı, ilk gördüğümde çok hoşuma giden bir çalışma oldu. Sevdiklerinize küçük ama anlam olarak büyük şeyler ifade eden hediyeler vereceğiniz zaman hazırlayabileceğiniz bu mini hediye kutularını dilerseniz evde minik kolye ve küpelerinizi saklamak için de kullanabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan mini hediye kutusu yapımını anlatmak istiyorum.

Mini hediye kutusu yapımı için herkesin bildiği kibrit kutularından yararlanılıyor. İlk olarak kibrit kutusunu güzel bir şekilde boyayın. Hem içini hem dışını boyayacağınız mini kutuyu, kendi zevkinize göre renklendirin. Ben beyaz rengin çok hoş durduğunu düşünüyorum. Ama isterseniz başka bir açık renk tonunu da kullanabilirsiniz.

Mini hediye kutusu yapımı için renk seçimi ve boyama aşamasının ardından yapmak istediğiniz desene göre dış kabın üzerine delikler açın. Desen olarak kalp, çiçek, harf, kelebek gibi desenler tercih edilebilir. Delikleri açtıktan sonra istediğiniz renkte bir ip ile kanaviçe işler gibi çarpılar oluşturup hediye kutusunu tamamlayabilirsiniz. Bu desenleme işleminde kutunun her iki tarafında da aynı deseni işleyebilir ya da farklı desenler ile çift taraflı yapabilirsiniz.

Mini hediye kutusu nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konum ile sizlere yardımcı olmaya çalıştım. Dilerseniz bu kutuları hazırladıktan sonra içine pamuk ya da yumuşak bir başka malzeme koyup özelleştirebilirsiniz. Kibrit kutusundan mini hediye kutusu yapımının detaylı anlatımını aşağıda bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kibrit-kutusundan-mini-hediye-kutusu-yapımı

İlginizi Çekebilir

kuzu-disi-orgu-modeli-yogun-orgu-sekli-anlatimii

KUZU DİŞİ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR

Yumuşacık Ve Şık Bir Örgü İçin  Kuzu Dişi Örgü Modeli Yapımı: Her eşyanın fabrika üretimi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.