Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / BEBEK ÖRGÜLERİ / KIRMIZI BEBEK YELEĞİ YAPILIŞI

KIRMIZI BEBEK YELEĞİ YAPILIŞI

Bebekler için örgü denilince aklımıza oldukça çok çeşit ve bir o kadar çok model gelir. Her ne kadar tekstil sektörü ülkemizde oldukça ileri bir seviyede olsa da bebekler söz konusu olunca örgü yelek, bere ya da yelek giymeden büyüyen bebek yok gibidir. Durum böyle olunca da bebekler için örgü modası her zaman yeni ürünler ve yeni modeller çıkarır. Eğer hiç örgü bilginiz olmadığını düşünüyorsanız gerek internet sitelerinde gerekse televizyonda konu ile ilgili çok basit anlatımlara ulaşabilirsiniz.

Bebek yeleği nasıl örülür? Bebek yeleği modelleri nelerdir? Son moda renkli bebek yelek modelleri nelerdir? Bu yazımızda bunlarla ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.

BEBEK YELEK MODELLERİ

Yazlık ve kışlık olarak farklı zamanlar için bebek yelekleri örebilirsiniz. Yazlık olarak öreceğiniz modellerde tığ işi ve daha ince ipleri tercih etmeniz gerekir. Kışlık modellerde ise bebeğinizin alerjisi yok ise tamamı yün olan iplerle bebeğinize sıcacık bir yelek örebilirsiniz. Böylece sabah yataktan kalktığında ya da akşamüzeri sırtını sıcacık tutacaktır.

Bunun dışında bebek yelek modelleri deyince akla gelen diğer bir model de motifli bebek yeleği modelleridir. Yeleğin sırt kısmına işeyeceğiniz kardan adam, uğurböceği veya tren gibi motifler çok şık alternatifler olabilir. Ayrıca yıldız, kalp gibi şekiller de yeleğin her tarafına örülebilir. Bunun dışında motif işlemek zor gelirse kurdele ile süsleyebilir ya da düz örgü ördükten sonra çeşitli taşlar ya da rozetler ile sonradan süsleme yapabilirsiniz. Yakadan başlanarak örülen modeller, Tunus işi bebek yeleği modelleri, saçaklama yöntemi, saç örgüsü ve pirinç gibi pek çok örgü modelini de bebek yeleği üzerinde uygulayabilirsiniz.  Son zamanlarda erkeklerde mavi ve kızlarda pembe renk dışına çıkılmaya başlanmış kırmızı, sarı, fuşya ve turuncu renkleri hem erkek hem kız bebekler için kullanılır olmuştur. Özellikle canlı renkler bu yıl bebek yeleklerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

BEBEK YELEĞİ NASIL ÖRÜLÜR

6-9 aylık bir bebek için yelek örecekseniz 4 numara şiş ile 42 ilmek örmek yeterli olacaktır. Ancak bu bebeğinizin kilosuna göre mutlaka farklılık gösterecektir. Omuz kısmına gelinceye kadar bu şekilde düz örgü örün. Sonra omuz kısmında 15 ilmek örün 12 ilmek kesin yine 15 ilmek örün. Daha sonra 15 ilmeği 7 düz 1 ilmek boşa al 7 ilmek düz olarak örün. 7 ilmek hep düz olacak çünkü orası yaka kısmı. Toplamda 10 tane ajur olana kadar bu şekilde örüyoruz. Daha sonra 42 sıra ilmek tamam olunca kesme işlemini yapıyoruz. Kolay gelsin.

KALPLİ TIĞ İŞİ BEBEK ELBİSESİ YAPILIŞI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2018 YENİ BEBEK ÖRGÜLERİ

BİRBİRİNDEN ŞIK 2018 YENİ BEBEK ÖRGÜLERİ

2018 yeni bebek örgüleri için zıbın, hırka, battaniye, bere, yelek, şapka ve kazak gibi birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir