Ana Sayfa / SAÇ MODELLERİ / KISA SAÇ TOPUZU NASIL YAPILIR?


KISA SAÇ TOPUZU NASIL YAPILIR?

Kısa saç topuzu nasıl yapılır başlıklı konumda, sizlere kısa saç modeline sahip bayanların nasıl bir topuz yapabileceğini anlatacağım. Daha önce sitede uzun saç modelleri ile ilgili farklı topuzların yapılışlarını anlattım. Bu anlatımlara ilgili kategorilerden ulaşabilirsiniz. Bugün anlatacağım konuda ise kısa saçlar için çok pratik ve hoş bir topuz modelinin aşamalarını ele alacağım.

Kısa saç topuzu yapımı için ilk olarak saçlarız düz ise hafif dalgalandırın. Hafif dağınık topuzu andıran bu model için ikinci aşamada saçın ön kısımlarından birer tutam ayırıp geri kalan kısımları ince bir toka ile toplayın. Topladığınız kısımı elleriniz ile kavrayın ve burkarak döndürün. Topuza şeklini verdikten sonra ufak tokalar ile sabitleyin.

Saçın topuz kısmını tamamladıktan sonra sıra ön kısımların örülmesine geliyor. Bu ön kısımların örülme aşamasında saçı arkaya doğru tutarsanız, daha hoş görünümlü bir saç modeli elde edebilirsiniz. Yaptığınız örgüleri topuzun etrafından dolayıp sabitleyin. En son saç spreyi ile topuz modelini tamamlayın.

Kısa saç topuzu nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Şimdi pratik saç modeli ile ilgili resimleri sizlerle paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider ve kendinize yeni bir saç stili daha yaparsınız.

source

kısa-saç-topuzu

SAÇ BANDI İLE ŞIK SAÇ MODELİ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

İKİ ÖRGÜLÜ BALERİN TOPUZU YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

İki örgülü balerin topuzu yapmak resimli anlatım başlıklı konum ile sizlere pratik ve özel bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir