KİTAP AYRACI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kitap ayracı yapmak resimli anlatım konusu bir kitap sever olarak benim çok hoşuma gitti. El emeği ile yapılan pek çok çalışmaya daha önce sitede yer vermiştim. Kartondan yapılan özel çalışmalara ilgili kategorilerden ulaşabilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan kartondan kitap ayracı yapımının detaylarını aktarıyorum.

Kitap ayracı yapımı için ilk olarak renkli, uzunlamasına bir karton kesin. Bu kartonun baş kısmından ve alt kısmından biraz alan kalacak şekilde çıkıntı kesin. Bu çıkıntıyı ayraç olarak kitap arasına koyacağınız için uzun olmasına dikkat edin ve asıl kartondan ayrılmayacak şekilde kesin. Bu kısım hazırlamak istediğiniz hayvan figürünün burun kısmını oluşturacak.

Karton kitap ayracının diğer ayrıntıları için göz ve boynuz kısımlarına uygun aparatları yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde hazırladığınız kitap ayraçlarını çocuklarınızın kitapları için kullanabileceğiniz gibi kendi okuduğunuz kitaplar için de kullanabilirsiniz. Çocuğunuz için daha renkli bir ayraç hazırlarken kendiniz için sade ve tek renkli bir kitap ayracı hazırlayabilirsiniz.

Kartondan kitap ayracı yapımının aşamalarını aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz. Bu aşamalara göre siz de çok hoş kitap ayraçları yapıp kullanabilirsiniz.

source

kitap-ayracı-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

kuzu-disi-orgu-modeli-yogun-orgu-sekli-anlatimii

KUZU DİŞİ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR

Yumuşacık Ve Şık Bir Örgü İçin  Kuzu Dişi Örgü Modeli Yapımı: Her eşyanın fabrika üretimi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.