KIZ BEBEK İÇİN YAZLIK ÖRGÜ ELBİSE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kız bebek için yazlık örgü elbise yapmak resimli anlatım konusu ile minik kız çocukları için çok sevimli bir elbise modelinin yapım aşamalarını ele alacağım. Benim incelerken çok zevk aldığım bu sevimli örgü ürünü, eminim kız bebek annelerinin de çok hoşuna gidecek ve mutlaka denemek isteyecekler. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan basit ancak zarif örgü bebek elbise modelinin yapım aşamalarına geçiyorum.

Yazlık örgü bebek elbise modelinin yapımı için tığ işi örgü kullanılıyor. Yeni tığ işi örgüye başlayanların bile severek zorlanmadan yapabilecekleri bu örgü teknikleri ile kısa sürede eğlenceli bir şekilde bebeğiniz ya da kız çocuğunuz için sevimli elbiseler hazırlayabilirsiniz. Bugün konu olarak işlediğim modelde üst kısım ile alt etek kısmında farklı örgü teknikleri ve değişik örneklere yer verilmiş.

Yazlık bebek elbisesinin üst kısmını oluşturan bölümde trabzanlar ile elbiseye şekil veriliyor. Arada zincirli atlamalar ile yapılan boşluklar, etek kısmındaki delikli örnek ile uyum sağlaması için bana göre çok hoş olmuş. Yazlık bebek elbisesinin etek kısmı içinse, daha çok zincirli ve daha çok boşluk kalan bir örnek seçilmiş. Siz isterseniz bu model yerine başka bir model de kullanabilir, üst kısımdaki trabzanlı modelden de devam edebilirsiniz.

Kız bebek için yazlık örgü elbise yapımının en son aşaması olarak ise üst kısımda yaka ve kol bölgesine zincirli battı çıktı yaparak örgüyü tamamlayabilirsiniz. Örnek elbisede yer alan modeli çıkarmak için şimdi sizlerle şemalı resimleri paylaşıyorum. Bu şemaları takip edip örneği çok rahat çıkarabilirsiniz.

source

kız-bebek-için-yazlık-örgü-elbise-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

EN ŞIK 2018 BEBEK YELEK MODELLERİ

EN ŞIK 2018 BEBEK YELEK MODELLERİ

2018 bebek yelek modelleri içinde birbirinden sevimli çeşitler sizlerin beğenisini bekliyor. Deniz temalı örgü bebek …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *