KLOZET TEMİZLİĞİ İÇİN EV YAPIMI TARİF

Klozet temizliği için ev yapımı tarifler ile daha hijyenik ve sağlıklı bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Çevreyi korumak adına da, temizlik malzemelerinin kimyasal maddelerden oluşmayanları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Kimyasal maddeler çok güçlü olabiliyor ancak, çevreyi de kirleterek yaşam alanımızı yok ediyor.
Klozet temizliği, evde en zor olan bölümdür. Klozeti temiz tutmak, sağlık ve hijyen açısından oldukça önemlidir. İyi bir temizleme malzemesi ile klozetinizde hijyen sağlayabilirsiniz.
Evdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu temizlik malzemesi, hem çok güçlü hem de oldukça sağlıklıdır. İnsan sağlığını tehdit etmeden de güçlü bir temizlik yapabilme imkanına sahip olursunuz. Bu malzemeyi hazırlamak için sadece 2 ürüne ihtiyacınız var.

Malzemeler

1 su bardağı kabartma tozu
2 su bardağı beyaz sirke
Hazırlanışı
Klozetin içine önce kabartma tozunu ardından da sirkeyi dökün. Kabartma tozu ve sirke bir arada etkileşime geçince, kimyasal reaksiyon oluşturup köpürecektir. Köpürmesi azalınca, klozet fırçası ile fırçalayın.
Bu yöntem sayesinde, hem bütçenizi sarsmadan hem de sağlığınızı tehdit etmeden ev temizliği sağlamış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *