KLOZET TEMİZLİĞİ İÇİN EV YAPIMI TARİF | Kendinyapsana.com
Ana Sayfa / EV İŞLERİ / KLOZET TEMİZLİĞİ İÇİN EV YAPIMI TARİF

KLOZET TEMİZLİĞİ İÇİN EV YAPIMI TARİF

Klozet temizliği için ev yapımı tarifler ile daha hijyenik ve sağlıklı bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Çevreyi korumak adına da, temizlik malzemelerinin kimyasal maddelerden oluşmayanları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Kimyasal maddeler çok güçlü olabiliyor ancak, çevreyi de kirleterek yaşam alanımızı yok ediyor.
Klozet temizliği, evde en zor olan bölümdür. Klozeti temiz tutmak, sağlık ve hijyen açısından oldukça önemlidir. İyi bir temizleme malzemesi ile klozetinizde hijyen sağlayabilirsiniz.
Evdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu temizlik malzemesi, hem çok güçlü hem de oldukça sağlıklıdır. İnsan sağlığını tehdit etmeden de güçlü bir temizlik yapabilme imkanına sahip olursunuz. Bu malzemeyi hazırlamak için sadece 2 ürüne ihtiyacınız var.

Malzemeler

1 su bardağı kabartma tozu
2 su bardağı beyaz sirke
Hazırlanışı
Klozetin içine önce kabartma tozunu ardından da sirkeyi dökün. Kabartma tozu ve sirke bir arada etkileşime geçince, kimyasal reaksiyon oluşturup köpürecektir. Köpürmesi azalınca, klozet fırçası ile fırçalayın.
Bu yöntem sayesinde, hem bütçenizi sarsmadan hem de sağlığınızı tehdit etmeden ev temizliği sağlamış olacaksınız.

OCAK ÜSTÜ İÇİN EV YAPIMI TEMİZLİK MALZEMESİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

CAMLAR EN KOLAY NASIL SİLİNİR?

Camlar en kolay nasıl silinir? sorusuna en uygun cevapları, aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz. Cam silmek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir