KLOZET TEMİZLİĞİNİ EN HİJYENİK ŞEKİLDE YAPMAK

Klozet temizliğini en hijyenik şekilde yapmak için aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz.

Klozetler girintili çıkıntılı bölümlerden oluşur bu yüzden temizliğini yaparken çok dikkat etmek gerekiyor. Deterjan malzemesini klozete döktükten sonra fırça ile temizlemek herkesin yaptığı bir yöntemdir. Ancak, biz size daha iyi bir yöntemden söz etmek istiyoruz. Spreyli şişeleri bir çok şekilde temin edebilirsiniz. Bu sprey şişelerinin içine bir miktar çamaşır suyu ile normal suyu karıştırın. Klozet temizliği yapacağınız zaman püskürtmeli ucu ile klozetin her yanına püskürtün.

klozet-temizligi

Çamaşır sulu spreyi klozetin her yanına sıktıktan sonra 5 dakika kadar bekleyin ve fırça ile iyice ovup ardından da bol su ile temizleyin. Oturma bölümlerini ve sifon, musluk gibi yerlere de deterjanlı sudan sıkıp sünger ile ovun. Oturma kısmını temizlediğinizde bol su ile durulamaya özen gösterin, aksi durumda deterjan kalıntıları cildinize zarar verebilir.

Yeni taşındığınız evin klozetinde kireç kalıntıları ile karşılaşırsanız, iyi bir kireç sökücü alıp bu kirleri çıkarabilirsiniz. Kireç sökücüyü döktükten sonra bir süre bekleyin ve su ile temizleyin. Eğer daha güçlü temizleyiciye ihtiyaç duyarsanız, tuz ruhu kullanabilirsiniz. Tuz ruhu ile temizlik yaparken mutlaka ağzınızı kapatın.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin …

Leave a Reply

Your email address will not be published.