Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / KOLAY BEBEK YELEĞİ YAPIMI RESİMLİ

KOLAY BEBEK YELEĞİ YAPIMI RESİMLİ

Kolay bebek yeleği yapımı resimli başlıklı konum ile sizlere kısa sürede hazırlayabileceğiniz çok hoş bir bebek yeleği modelinden bahsedeceğim. İlk gördüğümde çok hoşuma giden ve çoğu annenin de hoşuna gideceğine inandığım bu kolay bebek yeleği modelinin detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Tek parça kolay bebek yeleği yapımı için biraz ince bir yün ve 2,5-3 numara şiş yeterli. Bu bebek yeleği modeli için ilmek arttırmak, ilmek kesmek, lastik ve haraşo örgü bilmek yeterli. Annelerin kısa sürede hazırlayacağı, bebeklerin içinde çok rahat edeceği bu yeleklerde iki adet kol için bir adet de yeleğin bağlanması için delik açılır. Kol için açılan deliklerin bebeğin kolunun sığacağı kadar büyüklükte olmasına dikkat edin.

Kolay bebek yeleği yapımı için iki ilmek ile örgüye başlayın. Her sırada arttırarak 10 ilmek olana kadar devam edin ve yaklaşık 20 sıra haraşo olarak 10 ilmek örün. Sonrasında bebeğinizin boyutuna göre yine arttırmaya devam edin. Bebeğinizin üst boyuna geldiğinde 3 ters 3 düz lastik olarak örgüye devam edin. Kol yerlerini ayırıp bebek yeleği yapımını tamamlayın.

Tek parça bebek yeleği yapımı hakkındaki yazımın sonuna geldim. Şimdi sizlerle daha detaylı anlatım için yeleğin yapım aşamalarını anlatan resimleri paylaşıyorum. Kolay gelsin.

tek-parça-bebek-yeleği

kolay-bebek-yeleği-yapımı

kolay-bebek-yeleği-örmek

tek-parça-bebek-yeleği-yapımı

tek-parça-bebek-yeleği-nasıl-yapılır

FERMUARLI KOLAY CÜZDAN NASIL YAPILIR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

ÖRGÜ HAROŞA BAYAN BOYUNLUK NASIL YAPILIR?

Her geçen gün değişen moda anlayışına bağlı olarak kadınlar da “Örgü haroşa bayan boyunluk nasıl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir