KOLAY DANTEL ÖRNEĞİ YAPIMI

Kolay dantel örneği yapımı benim araştırma yaparken tesadüfen bulduğum ve çok hoşuma giden bir çalışma. Basit dantel teknikleri ile kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu örneği zevkinize göre değerlendirebilirsiniz. Ben bu tür örnekleri daha çok büyük ürünlerde kullanmayı tercih ediyorum. Aşağı kolay dantel örneğinin detaylarını bulabilirsiniz.

Kolay dantel örneği yapımı için ilk olarak hazırlamak istediğiniz ürünün model ve büyüklüğüne göre basit kafes yapın. Bunun için uzunca bir zincir çekip ikinci sırada 2 zincir çekip 2 zincir atlayıp batın ve 3’lü trabzan yapın. Bu şekilde boş kafes denilen kutucuklardan ürünün asıl şeklini verin.

Kolay dantel modelinin ikinci aşaması olarak hazırlanan kutucukların üzerinden farklı bir dantel örneği yapılıyormuş gibi trabzanlar ile devam edin. Bu şekilde istediğiniz modeli verebilirsiniz. Kutucuklar üzerine yapılan desenlerde isterseniz farklı bir renk kullanabilir, isterseniz de aynı renk üzerinden devam edebilirsiniz.

Kolay dantel örneği nasıl yapılır diye bir araştırma içindeyseniz, bu örnek tam size göre. Ben kısa sürede bu örnek ile dantel ürün hazırladım, sizlerin de çok beğenerek ve eğlenerek bu modeli kullanacağınızı düşünüyorum. Aşağıda dantel modelinin detaylarını anlatan bir resim paylaşıyorum. Kolay gelsin.

kolay-dantel-örneği-yapımı

source

İlginizi Çekebilir

Posetlik-Modelleri-2

POŞETLİK MODELLERİ

Poşetlik modelleri, isminden de anlaşılacağı üzere evde poşetlerinizi daha rahat koyabilmeniz için oldukça şık ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.