Kolay Örümcek şal yapimi
Kolay Örümcek şal yapimi

KOLAY ÖRÜMCEK ŞAL ÖRGÜSÜ

 

Şallar hemen her bayanın oldukça severek kulladıkları örme ürünlerdir. Özellikle kendi elleriyle yaptıkları şalların yeri bayanlar için ayrıdır. Günümüzde birçok model ile karşımıza çıkan şallara her geçen gün yenileri ekleniyor. Hamarat bayanların ellerinden geçen şallar özellikle kış aylarının vazgeçilmez giyim ürünleri arasında yerini almaktadır.

Severek kullanılan şal modellerinden biri olan örümcek şal örgüsü de yine birçok bayan tarafından örülmektedir. Örümcek şal modelleri ve yapılışı hakkında kısa ve pratik bilgiler vererek bu güzel şalları yapmanız için size yardımcı olacağız.

Kolay Örümcek Şal Yapılışı

Toplamda 80 tane örümcek yapın. Ilave olarak 2 örümcek daha yapın ve üçüncü örümceğin göbeğine ipi dolamadan batın ve tekrar örümcek yapın. Bu şekilde bitirdiğiniz örgünüzde kare şeklini elde edeceksiniz. Bu büyük karenin içerisinde toplamda 80 kare olacaktır. Daha sonra her sırada bir kare azaltarak bir kare kalana kadar örgüye devam edin. Bu şekilde üçgen şeklini kazanmış olacaksınız.

Üçgenin her iki tarafınada püskül bırakın. Omuza gelen tarafı tığlayın, bu tarafa çiçek motifi ya da istediğiniz herhangi bir motifi ekleyebilisiniz. Şal modelleri arasında popüler bir yere sahip olan bu model pratik yapımıyla dikkatleri çekmektedir.

Her Mevsimde Kullanabilirsiniz

Genel olarak ince ip kullanılarak örülen örümcek şal her mevsimde rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Kış aylarında üşümemek için montun altına giyilebilirken, bahar ya da yaz aylarında serin akşamlarda omuza atılarak kullanılabilir. İp olarak daha çok ince ipler kullanılmasına rağmen dilediğiniz kalınlıktaki iple şalınızı örebilirsiniz.

Örümcek Şal İle Şık Görünün

Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu şallar uygun kombin yapıldığında sizi şıklığa taşıyacak bir ürün olacak. Özellikle klasik kıyafetlerle uyumlu bir şekilde ortaya çıkan bu şalları hem evde hem dışarda giyebilirsiniz. Genç bayanlar tarafından sevilerek kullanılan örümcek şalın örülmesi de so derece basit olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Kullanımı Da Yapımı Kadar Pratik

Yeni şal modelleri arasında sevilen şallardan biri olan modelin yapılışından yukarıda kısaca bahsetmiştik ve sizlere ne kadar pratik olduğunu göstermiştik. Yapılışını pratik olduğu kadar kullanımı da oldukça pratiktir. Omuzlarınıza atarak kullanabileceğiniz şalın renk seçimi de tamamen size ait. Istediğiniz renk iple örgüsünü yaparak keyifle kullanabilirsiniz. El işlerinin son zamanlarda değerlendiğini göz önünde bulundurursak sevdiklerinize hediye olarak örümcek şal örebilirsiniz ve onları mutlu edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published.