KOLAY RESİMLİ MUMLUK YAPMAK | Kendinyapsana.com
Ana Sayfa / DEKORASYON / KOLAY RESİMLİ MUMLUK YAPMAK

KOLAY RESİMLİ MUMLUK YAPMAK

Kolay resimli mumluk yapmak konusu ile bugün çok hoş bir çalışmanın detaylarını inceleyeceğiz. Yapım olarak çok basit bir yapılışı olduğu için herkesin kolaylıkla hazırlayabileceği bu mumlukları, kişiye özel olarak hazırlayıp sevdiklerinize hediye de edebilirsiniz. Şimdi bu çalışmanın detaylarından kısaca bahsedeceğim.

Resimli mumluk yapımı için ilk çok fazla malzemeye ihtiyacımız yok. Bu çalışma için uygun büyüklükte istenilen şekillerde kavanozlar kullanılabilir. Kavanozun boş kalacak kısımları için dilerseniz farklı süslemeler ya da renkli boyalar kullanabilirsiniz. Ben bu kısımların da değerlendirilmesinden yanayım. Bunun için birden fazla resim de kullanmayı deneyebilirsiniz.

Resimli mumluk yapımının ilk aşaması için kullanacağınız resimlerin fotokopilerini çektirin. Bu aşamada renkli ya da siyah-beyaz seçimi size kalmış. Çektirdiğiniz fotokopi kağıtlarını kavanozların içine kenarlarından şeffaf tutkal sürerek yapıştırabilirsiniz. Bunu yaparken resimlerin hava almamasını da sağlamalısınız. Tutkal kuruduktan sonra resimli mumluğunuzu kullanabilirsiniz.

Resimli mumluk nasıl yapılır merak edenler için hazırladığım konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de kendi kişisel mumluklarınızı hazırlayabilirsiniz.

source

kolay-resimli-mumluk-yapmak

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir