KOLAY ÜÇGEN ŞAL ÖRNEĞİ YAPILIŞI

Kolay üçgen şal örneği yapılışı konum ile sizlere çok basit ve çok zarif bir şal örneğinden bahsetmek istiyorum. Sitede daha önce de bir çok kolay anlatımlı örgü modelinin anlatımına yer verdim. Bu yazılarıma da anlatımlı örgüler kategorisinden ulaşabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan kolay üçgen şal örneğinin yapılış aşamalarına geçmek istiyorum.

Üçgen şal örneği yapımı için ilk olarak 6 zincir çekin ve bu 6 zincirin üzerine 6 adet 3’lü trabzan yapın. Bu trabzanların üzerine yine 6 adet trabzan daha örün. Bu üçgen şalın ilk kademesi olacak. İkinci kademesi için trabzanların bittiği yerden yine 6 zincir çekin. Bu zincirlerin üzerine 6 trabzan yapın ve geri dönüşte yine trabzan yapın. İlk kademe olarak yapılan trabzanların üzerine 5 zincir yapıp batın ve sonra yine 5 zincir yapıp diğer 6 trabzanı örün.

Bu şekilde istediğiniz uzunluğa ve ebata ulaşana kadar arttırarak örgüye devam edin. Bu kolay üçgen şal modelini isterseniz çok sayıda farklı renkli ipten hazırlayabilir, isterseniz de tek bir renk ip ile hazırlayabilirsiniz. Ben bu model için beyaz rengin de çok hoş duracağını düşünüyorum.

Kolay üçgen şal örneği yapımı ile ilgili konumun burada sonuna geldim. Aşağıda size anlattığım şal modelinin yapım aşamalarını resimli olarak takip edebilirsiniz. Umarım hoşunuza gider ve siz de denersiniz. Kolay gelsin.

kolay-üçgen-şal-yapılışı

İlginizi Çekebilir

cift tig dikis egitimi

ÇİFT TIĞ DİKİŞ EĞİTİMİ

Tığ aracılığıyla dikiş yapmak birçok bayanın kullandığı bir yöntemdir. Fakat tabii bu yöntemin de farklılıkları …

Leave a Reply

Your email address will not be published.