Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / KOLAY ÜÇGEN ŞAL ÖRNEĞİ YAPILIŞI

KOLAY ÜÇGEN ŞAL ÖRNEĞİ YAPILIŞI

Kolay üçgen şal örneği yapılışı konum ile sizlere çok basit ve çok zarif bir şal örneğinden bahsetmek istiyorum. Sitede daha önce de bir çok kolay anlatımlı örgü modelinin anlatımına yer verdim. Bu yazılarıma da anlatımlı örgüler kategorisinden ulaşabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan kolay üçgen şal örneğinin yapılış aşamalarına geçmek istiyorum.

Üçgen şal örneği yapımı için ilk olarak 6 zincir çekin ve bu 6 zincirin üzerine 6 adet 3’lü trabzan yapın. Bu trabzanların üzerine yine 6 adet trabzan daha örün. Bu üçgen şalın ilk kademesi olacak. İkinci kademesi için trabzanların bittiği yerden yine 6 zincir çekin. Bu zincirlerin üzerine 6 trabzan yapın ve geri dönüşte yine trabzan yapın. İlk kademe olarak yapılan trabzanların üzerine 5 zincir yapıp batın ve sonra yine 5 zincir yapıp diğer 6 trabzanı örün.

Bu şekilde istediğiniz uzunluğa ve ebata ulaşana kadar arttırarak örgüye devam edin. Bu kolay üçgen şal modelini isterseniz çok sayıda farklı renkli ipten hazırlayabilir, isterseniz de tek bir renk ip ile hazırlayabilirsiniz. Ben bu model için beyaz rengin de çok hoş duracağını düşünüyorum.

Kolay üçgen şal örneği yapımı ile ilgili konumun burada sonuna geldim. Aşağıda size anlattığım şal modelinin yapım aşamalarını resimli olarak takip edebilirsiniz. Umarım hoşunuza gider ve siz de denersiniz. Kolay gelsin.

kolay-üçgen-şal-yapılışı

DANTEL KELEBEK YAPMAK ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2018-igne-oyasi-havlu-kenari

2018 İĞNE İŞİ KENAR OYALARI ÖRNEKLERİ

İğne işi ve iğne oyası modelleri hanımların oldukça ilgili olduğu konulardır. Yemeni, yazma, çeyizlik, yöresel, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir