Ana Sayfa / OKUL ÖNCESİ / KOZALAKTAN ANANAS YAPMAK

KOZALAKTAN ANANAS YAPMAK

Kozalaktan ananas yapmak çocuklar için çok eğlenceli bir aktivite olacaktır. Özellikle okul öncesi çocuklar için uygulayabileceğiniz aktivitelerden birisidir. Çocuklar için el işi aktiviteleri gelişimlerinde büyük katkı sağlamaktadır. Bu yüzden de çeşitli el işi aktivitelerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.

Kozalaktan Ananas Nasıl Yapılır?

Okul öncesi eğitimde uygulayabileceğiniz aktivitelerden birisi de kozalak boyamadır. Kozalakları boyayarak çeşitli süslemeler yapabilirsiniz. Çocuklar için kozalak boyamak çok keyifli bir aktivitedir. Kozalak boyama aktivitesinde, kozalaktan ananas yapabilirsiniz. Ananas yapmak için büyükçe bir kozalak, yeşil el işi kağıtları ve sarı renkli boyaya ihtiyacınız vardır. Öncelikle kozalağı iyice temizlemelisiniz. Ardından da sarı renkli boya ile ananas görünümüne kavuşması için iyice boyamanız gerekiyor. Çocuklar için bu boyama bölümü çok eğlenceli geçecektir. Kozalağı boyadıktan sonra ananas yaprağını yapmak için el işi kağıtlarını keserek birleştirin ve görselde görünen şekilde yapraklar elde edin. Yaprakları resimdeki gibi kozalağın üzerine yapıştırıp ananası hazır hale getirin.

Source

kozalaktan-ananas-yapmak

BOYA KALEMLER İLE RESİM ÇERÇEVESİ SÜSLEME RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

CD VE DÜĞMELER İLE SALYANGOZ YAPMAK

CD ve düğmeler ile salyangoz yapmak, okul öncesi aktivitelerinde çocuklar için çok eğlenceli olacaktır. Çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir