KOZALAKTAN ANANAS YAPMAK

Kozalaktan ananas yapmak çocuklar için çok eğlenceli bir aktivite olacaktır. Özellikle okul öncesi çocuklar için uygulayabileceğiniz aktivitelerden birisidir. Çocuklar için el işi aktiviteleri gelişimlerinde büyük katkı sağlamaktadır. Bu yüzden de çeşitli el işi aktivitelerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.

Kozalaktan Ananas Nasıl Yapılır?

Okul öncesi eğitimde uygulayabileceğiniz aktivitelerden birisi de kozalak boyamadır. Kozalakları boyayarak çeşitli süslemeler yapabilirsiniz. Çocuklar için kozalak boyamak çok keyifli bir aktivitedir. Kozalak boyama aktivitesinde, kozalaktan ananas yapabilirsiniz. Ananas yapmak için büyükçe bir kozalak, yeşil el işi kağıtları ve sarı renkli boyaya ihtiyacınız vardır. Öncelikle kozalağı iyice temizlemelisiniz. Ardından da sarı renkli boya ile ananas görünümüne kavuşması için iyice boyamanız gerekiyor. Çocuklar için bu boyama bölümü çok eğlenceli geçecektir. Kozalağı boyadıktan sonra ananas yaprağını yapmak için el işi kağıtlarını keserek birleştirin ve görselde görünen şekilde yapraklar elde edin. Yaprakları resimdeki gibi kozalağın üzerine yapıştırıp ananası hazır hale getirin.

Source

kozalaktan-ananas-yapmak


BOYA KALEMLER İLE RESİM ÇERÇEVESİ SÜSLEME RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir