KREPELİ YARIM TOPLU SAÇ MODELİ YAPIMI

Krepeli yarım toplu saç modeli yapımı başlıklı bu konumda sizlere çok şık bir saç modelini anlatacağım. Uzun ya da orta saç boyuna sahip bayanların severek uygulayacağı bu saç modelinin ilk aşaması at kuyruğu ya da bazı topuz modellerinde de uygulanabilir. Ben önden krepeyi en fazla yukarıdan yapılan at kuyruğu modellerinde gördüm. Sözü daha fazla uzatmadan bu hoş saç modelinin detaylarına geçmek istiyorum.

Krepeli saç modelinin yapımı için ilk aşamada saçlarınıza fön çekin ya da maşa ile düzleştirin. Eğer dalgalı saçta bu modeli kullanmak istiyorsanız, krepe yapılacak bölümleri düzleştirmeniz yeterli. Saçınıza şekil verme aşamasından sonra saç ön kısmından bir tutam alıp tarak ile kabartın. Kabaran saçları bozmadan arkaya alın ve sıkmadan iki tarafından toka ile tutturun.

Saçınızın ön kısmına krepeyi yaptıktan sonra yan kısımları mümkün olduğunca sıkı şekilde ve tarak ile düzelterek alıp baş üst kısmına yine toka ile tutturun. Sıkı olması için gerektiği kadar toka kullanın ve en son sağlamlaştırmak için saç spreyi ile sabitleyin. Yeni saç stilinizi artık kullanabilirsiniz.

Krepeli yarım toplu saç modeli yapımı ile ilgili konumun sonunda ilgili resimleri sizlerle paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de zarif ve hoş bir saç modeline kavuşabilirsiniz.

source

krepeli-yarım-toplu-saç-modeli

İlginizi Çekebilir

KURDELE İLE YAPILAN DEĞİŞİK SAÇ MODELLERİ

Kurdele ile yapılan değişik saç modelleri, eminim ki sizlerin de çok hoşuna gidecek. Bakımına, giyimine, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *