KULAK ÇUBUĞUNDAN DEKORATİF KUZU YAPMAK

Kulak çubuğundan dekoratif kuzu yapmak başlıklı bu konum ile sizlere çok hoş ve yaratıcı bir dekoratif süsten bahsedeceğim. Yetişkinler kadar çocukların da çok hoşuna giden bu çalışmayı evde eğitici çalışma olarak beraber de hazırlayabilirsiniz. Şimdi bu hoş çalışmanın detaylarını sizlerle paylaşıyorum.

Dekoratif kuzu yapımı için bol miktarda kulak çubuğuna, 2 adet mandala, yapıştırıcıya ve kuzu şeklinde bir adet kartona ihtiyacınız var. Gerekli olan malzemeleri hazır ettikten sonra ilk olarak karton üzerine yapmak istediğiniz kuzunun resmini çizin. Çizdiğiniz bu kuzuyu dikkatli bir şekilde makas ile kesin. Kullanmak istediğiniz kadar kulak çubuğunun uzun kısımlarını kırın.

Kestiğiniz kuzu kartonunun üzerine belirli bir miktar yapıştırıcı sürün ve şekilli olarak kulak çubuklarını yerleştirin. Kuzunun bacak kısımları için iki adet mandal kullanın. Yüz kısmı için yuvarlak bir karton kesip üzerine göz ve ağız çizerek yapıştırın.

Dekoratif kuzu nasıl yapılır konusunun detayları için aşağıda sizlerle resimleri paylaşıyorum. Sizde bu resimlere bakarak dekoratif kuzu süsü hazırlayabilirsiniz.

source

kulak-çubuğundan-dekoratif-kuzu-yapmak

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *