Ana Sayfa / KENDİN YAP / DIY / KULAK ÇUBUĞUNDAN DEKORATİF KUZU YAPMAK

KULAK ÇUBUĞUNDAN DEKORATİF KUZU YAPMAK

Kulak çubuğundan dekoratif kuzu yapmak başlıklı bu konum ile sizlere çok hoş ve yaratıcı bir dekoratif süsten bahsedeceğim. Yetişkinler kadar çocukların da çok hoşuna giden bu çalışmayı evde eğitici çalışma olarak beraber de hazırlayabilirsiniz. Şimdi bu hoş çalışmanın detaylarını sizlerle paylaşıyorum.

Dekoratif kuzu yapımı için bol miktarda kulak çubuğuna, 2 adet mandala, yapıştırıcıya ve kuzu şeklinde bir adet kartona ihtiyacınız var. Gerekli olan malzemeleri hazır ettikten sonra ilk olarak karton üzerine yapmak istediğiniz kuzunun resmini çizin. Çizdiğiniz bu kuzuyu dikkatli bir şekilde makas ile kesin. Kullanmak istediğiniz kadar kulak çubuğunun uzun kısımlarını kırın.

Kestiğiniz kuzu kartonunun üzerine belirli bir miktar yapıştırıcı sürün ve şekilli olarak kulak çubuklarını yerleştirin. Kuzunun bacak kısımları için iki adet mandal kullanın. Yüz kısmı için yuvarlak bir karton kesip üzerine göz ve ağız çizerek yapıştırın.

Dekoratif kuzu nasıl yapılır konusunun detayları için aşağıda sizlerle resimleri paylaşıyorum. Sizde bu resimlere bakarak dekoratif kuzu süsü hazırlayabilirsiniz.

source

kulak-çubuğundan-dekoratif-kuzu-yapmak

LASTİK TOKA İLE SAÇ ÖRGÜSÜ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir