KULAK ÇUBUĞUNDAN DEKORATİF KUZU YAPMAK

Kulak çubuğundan dekoratif kuzu yapmak başlıklı bu konum ile sizlere çok hoş ve yaratıcı bir dekoratif süsten bahsedeceğim. Yetişkinler kadar çocukların da çok hoşuna giden bu çalışmayı evde eğitici çalışma olarak beraber de hazırlayabilirsiniz. Şimdi bu hoş çalışmanın detaylarını sizlerle paylaşıyorum.

Dekoratif kuzu yapımı için bol miktarda kulak çubuğuna, 2 adet mandala, yapıştırıcıya ve kuzu şeklinde bir adet kartona ihtiyacınız var. Gerekli olan malzemeleri hazır ettikten sonra ilk olarak karton üzerine yapmak istediğiniz kuzunun resmini çizin. Çizdiğiniz bu kuzuyu dikkatli bir şekilde makas ile kesin. Kullanmak istediğiniz kadar kulak çubuğunun uzun kısımlarını kırın.

Kestiğiniz kuzu kartonunun üzerine belirli bir miktar yapıştırıcı sürün ve şekilli olarak kulak çubuklarını yerleştirin. Kuzunun bacak kısımları için iki adet mandal kullanın. Yüz kısmı için yuvarlak bir karton kesip üzerine göz ve ağız çizerek yapıştırın.

Dekoratif kuzu nasıl yapılır konusunun detayları için aşağıda sizlerle resimleri paylaşıyorum. Sizde bu resimlere bakarak dekoratif kuzu süsü hazırlayabilirsiniz.

source

kulak-çubuğundan-dekoratif-kuzu-yapmak


LASTİK TOKA İLE SAÇ ÖRGÜSÜ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir