KUMAŞ KAPI SÜSÜ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kumaş kapı süsü yapmak resimli anlatım başlıklı bu konum ile yine sizlere hoş ve kolay bir kapı süsü yapımını anlatacağım. Benzer şekilde yapımını verdiğim kapı süsü çalışmalarını yazının altındaki benzer konulardan ya da kategorilerden bulabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan bugünkü çalışmaya geçmek istiyorum.

Kumaş ile kapı süsü yapmak için iç içe geçmiş 3 ya da 4 adet çemberli telden bir daire ve uzun şerit şeklinde istediğiniz bir tür kumaş yeterli. Eğer sade bir süs yerine özel tasarımlı bir süs hazırlamak istiyorsanız, ayrıca farklı aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Ben bu tür süslemeler için çiçek desenli minik motifleri kullanmanızı öneriyorum. Özellikle dış kapı süsü yapımında renkli çiçekler kullanmak, evinizi ziyarete gelen misafirleriniz için çok iç açıcı bir karşılama olabilir.

Kumaş ile kapı süsü yapmak için ilk olarak telden hazır aparatınız yoksa bunu hazırlamanız gerekir. Bükülebilen özel teller ile bunu yapabilirsiniz. Aparatı hazırladıktan sonra şerit kumaşı bu teller arasından geçirerek süsü tamamlayabilirsiniz. Bunu yaparken kumaşı büküp çevirmeyi ve en son sıkılaştırmayı unutmayın.

Kumaş ile kapı süsü nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğindeki konumun burada sonuna geldim. Sizler de bu süsten hazırlamak isterseniz, aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Dilerseniz bu süsleri yapıp satarak ek gelir de elde edebilirsiniz.

source

kumaştan-kapı-süsü-yapmak-resimli-anlatım


PET ŞİŞEDEN ASMA DEKORATİF SÜS YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir