Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / KUMAŞ VE DÜĞMELER İLE YASTIK KILIFI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

KUMAŞ VE DÜĞMELER İLE YASTIK KILIFI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kumaş ve düğmeler ile yastık kılıfı yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere kendi yastık kılıflarınızı, kendiniz yapabileceğiniz bir çalışmanın detaylarını anlatacağım. Koltuklar ile verilen ya da özel olarak yaptırılan kırlentlerin üzerini kaplamak için kullanılan bu kılıflar, farklı renk seçenekleri ile tasarlanıp hazırlanabiliyor. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan evde koltuk kılıfı yapımının detaylarına geçiyorum.

Evde koltuk kılıfı yapımı için ilk olarak desenli çok sayıda kumaş parçasına ihtiyacımız var. Bu kumaşlar, renkli ve desenli olabileceği gibi tek düz renk de olabilir. Yeterli büyüklükte olan kumaşları yuvarlak daire şeklinde kesin. Bunun için bir su bardağını kullanabilirsiniz. Su bardağını kumaş üzerine koyup etrafından kalem ile işaretleyebilir ve işaretli yerlerden makas ile kesebilirsiniz.

Kumaş ve düğmeler ile yastık kılıfı yapmak için yuvarlak kumaşları hazırladıktan sonra kumaşların etrafından uygun renkli bir ip ile dikiş geçin. Bu geçtiğiniz dikişi büzün ve orta kısmına bir adet büyük bir adet de küçük düğme dikin. Üst üste dikilen bu düğmeler daha hoş bir görüntü oluşturuyor. Bu şekilde tek tek hazırladığınız çiçek şeklindeki süslemeleri yastık kılıfı üzerine dikebilirsiniz.

Evde yastık kılıfı nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Sizde bu resimleri inceleyerek kendi kırlent kılıflarınızı hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kumaş-ve-düğmeler-ile-yastık-kılıfı-yapmak-resimli-anlatım

KALPLİ KOLYE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir