KUMAŞ VE DÜĞMELER İLE YASTIK KILIFI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kumaş ve düğmeler ile yastık kılıfı yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere kendi yastık kılıflarınızı, kendiniz yapabileceğiniz bir çalışmanın detaylarını anlatacağım. Koltuklar ile verilen ya da özel olarak yaptırılan kırlentlerin üzerini kaplamak için kullanılan bu kılıflar, farklı renk seçenekleri ile tasarlanıp hazırlanabiliyor. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan evde koltuk kılıfı yapımının detaylarına geçiyorum.

Evde koltuk kılıfı yapımı için ilk olarak desenli çok sayıda kumaş parçasına ihtiyacımız var. Bu kumaşlar, renkli ve desenli olabileceği gibi tek düz renk de olabilir. Yeterli büyüklükte olan kumaşları yuvarlak daire şeklinde kesin. Bunun için bir su bardağını kullanabilirsiniz. Su bardağını kumaş üzerine koyup etrafından kalem ile işaretleyebilir ve işaretli yerlerden makas ile kesebilirsiniz.

Kumaş ve düğmeler ile yastık kılıfı yapmak için yuvarlak kumaşları hazırladıktan sonra kumaşların etrafından uygun renkli bir ip ile dikiş geçin. Bu geçtiğiniz dikişi büzün ve orta kısmına bir adet büyük bir adet de küçük düğme dikin. Üst üste dikilen bu düğmeler daha hoş bir görüntü oluşturuyor. Bu şekilde tek tek hazırladığınız çiçek şeklindeki süslemeleri yastık kılıfı üzerine dikebilirsiniz.

Evde yastık kılıfı nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Sizde bu resimleri inceleyerek kendi kırlent kılıflarınızı hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kumaş-ve-düğmeler-ile-yastık-kılıfı-yapmak-resimli-anlatım


KALPLİ KOLYE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir