Ana Sayfa / NASIL YAPILIR / KUMAŞTAN ÇİÇEKLİ CÜZDAN YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

KUMAŞTAN ÇİÇEKLİ CÜZDAN YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kumaştan çiçekli cüzdan yapmak resimli anlatım başlıklı konum ile sizlere pratik ve çok hoş bir cüzdan yapımından bahsedeceğim. El yapımı cüzdan çalışmasında çok basit dikiş teknikleri kullanarak hoş bir model çıkarabilirsiniz. Merak eden ve evde kendi cüzdanını kendisi yapmak isteyenler için kumaştan çiçekli cüzdan yapımının detaylarına geçiyorum.

Kumaş ile cüzdan yapımı için bize gerekli olan malzemeler, farklı desenlerde yeterli büyüklükte iki adet kumaş, bir adet fermuar, dikiş için iğne, iplik, makas ve cüzdana destek vermek için derimsi ince kamış… Bu gerekli olan malzemeleri sağladıktan ilk olarak cüzdan için 2 adet büyük parçayı hazırlayın. Bu parçalar yuvarlak ve cüzdanı istediğiniz boyutta olmalı. Eğer isterseniz cüzdanın içine astar da hazırlayabilirsiniz.

Kumaş cüzdan yapımı için ikinci aşamada çiçeğin hazırlanması için gerekli kumaş parçalarını hazırlayın. Bu kumaş parçalarının şekillerini aşağıdaki şemaya göre hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Çiçeği ve mini cüzdanı hazırladıktan sonra fermuarı uygun şekilde dikin. En son iç kısma yeterli uzunlukta deri cinsi kamışı da dikerek el emeği cüzdanı tamamlayın.

Kumaş cüzdan nasıl yapılır sorusunun cevabı ile ilgili hazırladığım yazımın sonuna geldim. Sizler de bu yazıdaki detayları inceleyerek kendi cüzdanınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kumaştan-çiçekli-cüzdan-yapmak-resimli-anlatım

 

KALPLİ KOLYE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

ÖRGÜ BEBEK ELBİSE ÇAN MODELİ YAPIMI ANLATIMLI

Örgü Bebek Giysi Modelleri İçerisinde Hoş Ve Kolay Olan Çan Modeli Yapmı Anlatımlı Bilindiği üzere bebek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir