KUMAŞTAN ÇOCUK İÇİN ETKİNLİK KİTABI YAPMAK

Kumaştan çocuk için etkinlik kitabı yapmak hem eğlenceli hem de oldukça sağlıklı bir oyuncak olacaktır. Çocukların gelişimi için çok faydalı olan etkinlik kitaplar, zararlı plastik malzemeler yerine kumaş ile yapılırsa daha sağlıklı bir kullanım sağlamaktadır.

kumastan-cocuk-icin-etkinlik-kitabi-yapmak-3

Kumaştan Çocuk Kitabı Nasıl Yapılır?

Kumaştan çocuk kitabı yapmak için öncelikle hayal gücünüzü kullanmanız gerekiyor. Çocuğunuza öğretmek istediğiniz ve çocuğunuzun ilgisini çekecek figürlere kitap içinde yer verebilirsiniz. Kumaştan çocuk kitabı yapmak için bir çok farklı renk ve desende kumaş parçasına sahip olmanız gerekiyor. Öncelikle kitabın sayfa zeminlerinde kullanılacak kumaşları seçip, sayfa zeminini hazırlamalısınız. Ardından da sayfalarda yer vereceğiniz şekillerin çizimi ve dikimini yapmanız gerekiyor. Kumaştan etkinlik kitabı yapmak için dikiş becerinizin iyi olması önemlidir. Eğer kendi dikiş becerinize güvenmezseniz, tasarımı siz yapın dikişleri bir başkasından yardım alabilirsiniz. Kumaştan etkinlik kitabı yapmak için bir çok örnek tasarımlar mevcuttur. Bu tasarımları da inceleyerek kumaş kitabınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.


KUMAŞ ÇANTA MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir