KÜRDAN İLE MOTİF YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kürdan ile motif yapmak resimli anlatım konum ile sizlere farklı bir motif yapımından bahsedeceğim. Basit bir ip dolama tekniği kullanarak yapılan bu motifi kendi isteğinize göre her şekilde kullanabilirsiniz. Ben en çok el emeği çanta, kemer ya da daha farklı aksesuarlarda kullanılmasını tercih ediyorum. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan kürdandan motif yapımının detaylarını aktarmaya başlıyorum.

Kürdanlardan da yardım alındığı için kürdan motif olarak da geçen bu farklı motif, sert bir yapıya sahiptir. Bu nedenle giyim ürünlerinde ya da paspas, koltuk örtüsü gibi ev gereçlerinde kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Kürdan motif yapmak için tığ ya da şiş örgüsü bilinmesine gerek yok.

Kürdandan motif için ilk olarak iki adet kürdanı birbirine çapraz şekilde tutun ve istediğiniz renkte bir ipi etrafına dolayın. Ufak kare şeklini alan desenin etrafına farklı bir renk ip ile dolama yapın ve biraz büyüttükten sonra bu kare motifi bir kenarı alın. Aynı şekilde tek renk olarak başka iki kürdanı kare şeklinde hazırlayın. İlk hazırladığınız kare motif ile ikinciyi üst üste koyup 4 kol olan motifleri 8 kol olacak şekilde sabitleyerek istediğiniz renkte ve desende bir motif elde edebilirsiniz.

Basit bir ip dolama tekniğini kavradıktan sonra herkesin rahatlıkla yapabileceği bu motifi, küçük yaştaki çocuklarınız ile birlikte de yapıp el becerilerinin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Kürdandan motif nasıl yapılır sorusunun cevabını vermek için aşağıda bir resim paylaşıyorum. Siz de bu resimleri inceleyerek kürdan motif hazırlayabilirsiniz.

source

kürdan-ile-motif-nasıl-yapılır

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published.