KÜRDANDAN KALPLİ SAKLAMA KUTUSU YAPMAK

Kürdandan kalpli saklama kutusu yapmak benim çok hoşuma giden eğlenceli ve özel bir çalışma oldu. Kısa sürede basit bir şekilde hazırlanan saklama kutusu yapımı ile elde edilen özel kutularda sizde sevdiğiniz eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Bu kutuları ayrıca hediye kutusu olarak da kullanabilirsiniz.

Evde saklama kutusu yapmak için her zaman bulunan kürdan, karton, boncuk ve ipleri kullanabilirsiniz. Bu çalışma için ilk olarak istediğiniz boyutta bir adet karton kalp kesin. Bu karton kalbin etrafına belli aralıklar ile kürdanları saplayın. Bu aşamadan sonra ipi eliniz ile ya da zor olursa bir iğne yardımı ile kürdanların arasından geçirerek örme işlemini yapın. Sepet örgüsü olarak da adlandırılan bu örme çoğu el işi çalışmasında karşınıza çıkmıştır mutlaka. Sepet örgüsünden sonra istediğiniz şekilde kutuyu süsleyerek çalışmayı tamamlayabilirsiniz.

Kolay hediye kutusu yapımı çalışmasında kalpli karton yerine kare, oval, dikdörtgen şekillerde kartonlar da kullanabilirsiniz. İp olarak naylonumsu ve parlak, canlı renklerde ipler kullanarak daha özel bir tasarım yapılabilir. Hediye kutusu olarak hazırlanan çalışmalarda hediye edilecek eşyaya göre süslemelerde değişilik yapabilirsiniz.

Özel saklama kutusu yapımı çalışmasının detaylarını aşama aşama resimli olarak aşağıda bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

hediye-kutusu-yapımı

source

İlginizi Çekebilir

EN YENİ 50 ADET LİF MODELLERİ

Sizlerden gelen en yeni 50 adet lif modellerini bu yazımızda derledik. Yeni lif modellerinin hepsi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *