KURDELE NAKIŞLI ÇEYİZLİK HAVLU MODELLERİ

Kurdele nakışlı çeyizlik havlu modelleri çok şık ve dekoratif bir görünüme sahip. Çiçekli tasarımlardan hoşlanan bayanlar için çok ideal bir çeyizlik örneğidir. Çeyizlerin olmazsa olması havlulara bambaşka bir görünüm ve anlam katmak için el işi nakışlar işleyebilirsiniz.

Kurdele kullanılarak yapılan havlu işlemeleri çeyizlerin gözdesi olarak dikkat çekiyor. Rengarenk tasarımlar ile süsleyeceğiniz kurdeleleri, havlular üzerine işleyerek havluların daha dikkat çekici bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Kurdeleler ile yapılan işlemeler çok basittir ve kısa sürmektedir. Siz de galerimde yer verdiğim örneklerden fikir alarak çok şık işlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Kurdele ile nakışlı çeyizlik havlu hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey renkli kurdeleler ve iğne iplik. İstediğiniz renkte havlu üzerine hayal ettiğiniz nakış tasarımlarını işleyebilirsiniz. kurdeleler ile en çok çiçek figürleri yapılmaktadır. Siz de kolayca çiçek figürleri çıkarabilirsiniz. Havlu işlemesi örnekleri için hazırladığım galeriyi incelemenizi öneririm.


ÇEYİZLİK DANTEL MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir