Havlu Kenarı Modeli

KURDELE NAKIŞLI HAVLU KENARI ÖRNEKLERİ

Kurdele nakışlı havlu kenarı örnekleri başlığı ile ele aldığım bugünkü konumun araştırması sırasında çok renkli modeller ve örnekler ile karşılaştım. Farklı nakış ve örgü tekniklerinin araştırmasını yaparken karşıma çıkan bu konuyu pek çoğunuzun bildiğini tahmin ediyorum, ancak yine de kısa bir bilgi verip sonrasında bu senenin en beğenilen kurdele nakışı havlu kenarı modellerini sizlerle paylaşacağım.

Kurdele nakışı havlu kenarı modelleri yapım aşamasında farklı tekniklerin uygulandığı modeller. Havlu kenarı ya da havlu işlemesinde kullanılacak kurdelenin yapısına göre uygulanılacak model ve tekniğe siz karar verebilirsiniz. Biraz dikiş dikme tecrübesi olan bayanların örneklere bakıp tekniği kavrayabileceği kurdele nakışında daha çok pembe, kırmızı ve turuncu renklerinde kurdelelerin kullanıldığını gördüm ben. Siz kendiniz yaparken istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

Kurdele nakışı ile havlu kenarı yapılırken havlunun tam kenarına değil üzerine nakış işlemesi yapılıyor. Gül, lale, gonca gibi el emeği işlerde sıkça karşımıza çıkan bu çiçeklerin her birinin yapım aşamasında farklı teknikler kullanılıyor. Yapmak istediğiniz çiçeğe göre bu teknikleri kendiniz seçebilirsiniz.

Kurdele nakışlı havlu kenarı modelleri hakkında verdiğim kısa bilgilerin ardından sizlerle çok özel ve zarif kurdele nakışı havlu kenarı modellerini paylaşıyorum.

Kurdele Nakışlı Havlu Kenarı Örnekleri


DANTEL HAVLU KENARI MODELLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir