Ana Sayfa / KENDİN YAP / DIY / KURDELE SÜSLEME TEKNİKLERİ
kurdele-nakisi-süsleme-nasıl-yapilir
kurdele-nakisi-süsleme-nasıl-yapilir

KURDELE SÜSLEME TEKNİKLERİ

Son zamanların en çok kullanılan süsleme teknikleri arasında yer alan kurdeleleri sizler için tekrardan ele aldık. Kurdelelerle süsleme işlerinde en çok kullanılan yöntem fiyonktur. Fiyonklara günlük hayatımızın her alanında karşılaşmak mümkün olacaktır. Bebek kıyafetlerinden tutun da diğer bütün aksesuar süslemelerinde fiyonkları göz alıcı güzelliği ile karşılaşıyoruz.

Fiyonklar eskilerinden farklı olarak yeni çıkan kurdeleler ile süslemelerin en çok tercih edilen materyalidir. Son zamanlarda el işlerine dair açılan kursları bakıldığında kurdelenin farklı bir yere sahip olduğu görülmüştür. Kurdelenin bu deneli yaygınlaşması modellerinde bayanlar içinde hızla yayılmasına olanak sağlamıştır. Biz diğerlerinden farklı olarak siz farklılığı seven bayanlar için yeni çıkan modelleri ilk olarak takipçilerimiz ile paylaşıyoruz. Kurdele süslemeleri geçmişten günümüze önemli bir yol kat etmiştir. Sizleri eski modellerden de mahrum bırakmamak adına geniş bir arşiv hazırladık.

Bizleri takip edenler yeni çıkan örneklerin ve el işinin püf noktalarını ilk bizlerden öğrendiklerini söylemektir. El işlerinde kurdeleler çeyizlerimizin de önemli bir bölümünü oluşturuyor. Çeyiz yapımında kurdele nakış önemli bir yere sahip olduğunu belirtelim ve süslemelerimize geçelim. Dikiş nakış ve kurdelenin birbirinden ayrılmayan üçlü olduğunu biliyoruz. Kurdele süslemelerinde en çok karşılaştığımız ve yapımı kolay olan çiçek figürlerini sizler ile paylaşacağız. Çiçek figürleri kurdele süslerinde farklı bir yere sahiptir.

Kurdelelerin havlu üzeri süslemelerinde kullanıldığını görüyoruz. Havlu üzerine yapılan süslemelerin de temel taşlarını çiçek figürleri oluşturuyor. Havlularınızın rengine uygun kurdeleleri temin ettirmekle işi başlayın. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde kurdele süslemelerin yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olacaksınız

ÖRGÜ ROBA YAPILIŞI VE MODELLERI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Fincan ignedanlik yapimi

FİNCAN İĞNEDANLIK YAPIMI

  Biçki, dikiş, örgü ile uğraşılan her evde bir iğnedanlık olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Sanırım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir