KURDELE ÜZERİNE ÖRGÜ TEKNİĞİ

Kurdele üzerine örgü tekniği, bana çok yaratıcı gelen bir örgü tekniği. İlk gördüğümde çok hoşuma giden ve sizlerle de paylaşmayı düşündüğüm örgü tekniği hakkında bilgilere aşağıda yer verdim. Örme aşamasında çok eğlenceli olan bu teknik ile elde edilen ürünlerin dayanıklı ve uzun süreli kullanımlı olduklarını da duydum. Şimdi sizlerle bu özel örgü tekniğinin detaylarını paylaşıyorum.

Kurdele üzerine örgü tekniği için uzun kurdelelerden yararlanmanız gerekir. Bu kurdeleleri şeritler halinde hobi malzemeleri satılan yerlerde bulabilirsiniz. Genelde metre olarak satılırlar. Siz ne yapmak isterseniz, onun boyutuna göre seçiminizi yapın. Ben bu çalışma ile şık yuvarlak paspaslar ya da bardak altlıkları yapılabileceğini düşündüm.

Kurdele üzerine örgü yapılırken yuvarlak ürünler elde etmek daha kolaydır.  Kare ya da dikdörtgen şekilli ürünler de hazırlayabilirsiniz ancak bu ürünleri hazırlarken biraz zorlanabilirsiniz. Eğer hazırlamak istediğiniz ürün çok büyükse farklı kurdeleler kullanabilirsiniz. Bu kurdeleleri birbirine eklemenize gerek. Örgü içinde bir sorun oluşturmaz.

Kurdele örgü tekniği nasıl yapılır merak edenler için aşağıda bir resim paylaşıyorum. Siz de bu resimdeki gibi kurdele üzerinden trabzanlar yaparak yuvarlak ya da istediğiniz modelde ürünler elde edebilirsiniz. Kolay ve eğlenceli çalışmalar.

source

kurdele-üzerine-örme-tekniği


KARTONDAN BEBEK PATİK MODELİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir