KURDELE ÜZERİNE ÖRGÜ TEKNİĞİ

Kurdele üzerine örgü tekniği, bana çok yaratıcı gelen bir örgü tekniği. İlk gördüğümde çok hoşuma giden ve sizlerle de paylaşmayı düşündüğüm örgü tekniği hakkında bilgilere aşağıda yer verdim. Örme aşamasında çok eğlenceli olan bu teknik ile elde edilen ürünlerin dayanıklı ve uzun süreli kullanımlı olduklarını da duydum. Şimdi sizlerle bu özel örgü tekniğinin detaylarını paylaşıyorum.

Kurdele üzerine örgü tekniği için uzun kurdelelerden yararlanmanız gerekir. Bu kurdeleleri şeritler halinde hobi malzemeleri satılan yerlerde bulabilirsiniz. Genelde metre olarak satılırlar. Siz ne yapmak isterseniz, onun boyutuna göre seçiminizi yapın. Ben bu çalışma ile şık yuvarlak paspaslar ya da bardak altlıkları yapılabileceğini düşündüm.

Kurdele üzerine örgü yapılırken yuvarlak ürünler elde etmek daha kolaydır.  Kare ya da dikdörtgen şekilli ürünler de hazırlayabilirsiniz ancak bu ürünleri hazırlarken biraz zorlanabilirsiniz. Eğer hazırlamak istediğiniz ürün çok büyükse farklı kurdeleler kullanabilirsiniz. Bu kurdeleleri birbirine eklemenize gerek. Örgü içinde bir sorun oluşturmaz.

Kurdele örgü tekniği nasıl yapılır merak edenler için aşağıda bir resim paylaşıyorum. Siz de bu resimdeki gibi kurdele üzerinden trabzanlar yaparak yuvarlak ya da istediğiniz modelde ürünler elde edebilirsiniz. Kolay ve eğlenceli çalışmalar.

source

kurdele-üzerine-örme-tekniği

İlginizi Çekebilir

cift tig dikis egitimi

ÇİFT TIĞ DİKİŞ EĞİTİMİ

Tığ aracılığıyla dikiş yapmak birçok bayanın kullandığı bir yöntemdir. Fakat tabii bu yöntemin de farklılıkları …

Leave a Reply

Your email address will not be published.