Ana Sayfa / AHŞAP İŞLERİ / KURU DALLARLA ÇERÇEVE SÜSLEMEK


KURU DALLARLA ÇERÇEVE SÜSLEMEK

Kuru dallarla çerçeve süslemek evde yapılabilecek en eğlenceli ve en hoş çalışmalardan birisi. Sitemizin ahşap bölümü için araştırma yaparken karşıma çıkan bu pratik ve hoş çalışmanın detaylarını sizlerle hemen paylaşmak istedim. En sade çerçeveyi bile bir anda çok hoş bir dekoratif ürün haline getiren bu çalışmayı çok kolay bir şekilde herkesin yapabileceğini düşünüyorum.

Kuru dallar ile çerçeve süslemesi için çok fazla bir malzemeye ihtiyaç duyulmuyor. Bunun için istediğiniz boyutta sade bir çerçeve, biraz ahşap tutkalı, süslemek için kurdele, çiçek gibi aksesuarlar ve ana malzeme olarak da kuru ağaç dalları yeterli. Evinizde doğal ve modern bir hava yaratmak için bu tür çok sayıda resim çerçevesi hazırlayıp duvarınızı süsleyebilirsiniz.

Çerçeve süslemesi için malzemeleri hazırladıktan sonra ilk olarak çerçevenin her yerini şeffaf tutkal ile tutkallayın. Tutkalın kurumasına izin vermeden hemen çerçevenin şekline göre dalların yerleşimini yapın. İlk katın ardından dalların üzerine yine ince bir katman olarak şeffaf tutkal sürün ve yine kurumadan dalların yerleşimine devam edin. Bu şekilde istediğiniz deseni vererek kuru dalları çerçeve etrafına yerleştirin ve en son olarak parlak bir yüzey elde etmek için vernikleyin.

Kuru dallar ile çerçeve süslemesi yaparken daha doğal bir görünüm elde etmek için isterseniz vernik kullanmadan bırakabilirsiniz. Benim çok hoşuma giden ve en kısa sürede yapmayı düşündüğüm çerçeve süslemesinin detaylarını kısaca anlattım. Çerçeve nasıl süslenir sorusunun cevabını resimli olarak almak isteyenler içinse aşağıda bir resim paylaşıyorum. Bol yaratıcı günler.

kuru-dallarla-çerçeve-süslemek

source

ORMAN HAYVANLARI BOYAMA RESİM ÖRNEĞİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

NAKO TV PİRİNÇ ÖRGÜ TEKNİKLERİ

Nako her yıl çeşitli ve farklı modeller çıkararak yaratıcılıkta sınır tanımazken hanımlar da örgü konusunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir