KURUYAN VE ÇATLAYAN DUDAKLAR İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Kuruyan ve çatlayan dudaklar için doğal çözümler ile şifa bulabilirsiniz. Evdeki malzemelerle çok kolay hazırlayabileceğiniz tariflerden oluşmaktadır.

Kuruyan Dudaklar İçin Öneri: 1 yemek kaşığı kadar toz şeker ile 1 tatlı kaşığı bal ve 5-6 damla greyfurt suyunu iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza sürüp 5 dakika boyunca masaj yapın.

Çatlamış Dudaklar İçin Maske: 20 gram kadar balmumunu benmari usülde eritin. 100 gram susam yağı ile karıştırıp her gün dudaklarınıza sürün.

Dudaktaki Çatlakları Tedavi Etmek İçin: Kurumuş olan dudakların üzerine çok az bal sürün ve biraz bekleyip ardından da vazelin sürün. Kuruduktan sonra ılık su ile temizleyin. Günde 2 defa uygularsanız, dudak çatlaklıklarını tedavi edebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı ile ciltteki yağ oranını da dengelemiş olursunuz. Kuru ve çatlayan dudaklara çok iyi gelen bu yağı, istediğiniz her zaman dudaklarınıza sürebilirsiniz.

Salatalık: Dudakların nemlenmesi için salatalık uygulaması oldukça faydalıdır. Her gün ince dilimler halinde keserek dudaklarınızın üzerinde 5-10 dakika bekletin. Ardından da ılık su ile dudaklarınızı durulayın.

KURUYAN ELLER İÇİN EV YAPIMI LOSYON başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir