KURUYAN VE ÇATLAYAN DUDAKLAR İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Kuruyan ve çatlayan dudaklar için doğal çözümler ile şifa bulabilirsiniz. Evdeki malzemelerle çok kolay hazırlayabileceğiniz tariflerden oluşmaktadır.

Kuruyan Dudaklar İçin Öneri: 1 yemek kaşığı kadar toz şeker ile 1 tatlı kaşığı bal ve 5-6 damla greyfurt suyunu iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza sürüp 5 dakika boyunca masaj yapın.

Çatlamış Dudaklar İçin Maske: 20 gram kadar balmumunu benmari usülde eritin. 100 gram susam yağı ile karıştırıp her gün dudaklarınıza sürün.

Dudaktaki Çatlakları Tedavi Etmek İçin: Kurumuş olan dudakların üzerine çok az bal sürün ve biraz bekleyip ardından da vazelin sürün. Kuruduktan sonra ılık su ile temizleyin. Günde 2 defa uygularsanız, dudak çatlaklıklarını tedavi edebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı ile ciltteki yağ oranını da dengelemiş olursunuz. Kuru ve çatlayan dudaklara çok iyi gelen bu yağı, istediğiniz her zaman dudaklarınıza sürebilirsiniz.

Salatalık: Dudakların nemlenmesi için salatalık uygulaması oldukça faydalıdır. Her gün ince dilimler halinde keserek dudaklarınızın üzerinde 5-10 dakika bekletin. Ardından da ılık su ile dudaklarınızı durulayın.

İlginizi Çekebilir

PATATES KABUĞU İLE SAÇ BAKIMI

Patates kabuğu ile saç bakımı yapmak oldukça pratik ve sağlıklıdır. Patates kabuğunu kullanarak saçınızı eski …

Leave a Reply

Your email address will not be published.