Kusakli kabartmali orgu modelleri
Kusakli kabartmali orgu modelleri

KUŞAKLI KABARTMALI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Örgüler bayanların hayatında hem önemli hem de zevkli bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok model ile yapılan örgüler hayatımızdaki birçok üründe kullanılmaktadır. Kuşaklı kabartmalı örgü modeli de yine birçok örgüde kullanılan sevilen modellerden biridir.

Kuşaklı kabartmalı örgü modeli birçok giyim ürünlerinde sevilerek kullanılmaktadır. Oldukça basit bir model olan bu örgü modelini her bayan rahat bir şekilde yapabilir. Bu modeli kullanarak örgü yapmak istiyorsanız kuşaklı kabartmalı örgü modeli yapımını sizlerle paylaşıyoruz.

Kuşaklı Kabartmalı Örgü Modeli Malzemeleri

  • İstediğiniz renkte örgü ipi
  • Kalın şiş

Kuşaklı Kabartmalı Örgü Modeli Yapımı Nasıldır?

Öncelikle belirtelim ki bu model gerçekten oldukça kolat bir modeldir. Hemen her bayanın rahatlıkla yapacağı bu örgü modeline 2 ters 2 düz olarak başlayın. 2 ters 2 düz ile 3 sıra örün. Modelin adı bildiğiniz gibi kuşaklı, kuşaklar örgnün ön tarafına örülecek. 2 ters ilmeği örün ve daha sonra 6 ilmeğin sonundan girerek ilmek çıkartın. Çıkarttığınız ilmeği şişe geri takın. Çıkarttığınız bu ilmekle yanındaki ilmeği aynı anda kesin. 2 ters ilmek daha örüp aynı işlemleri tekrar edin. Tekrar 3 sıra 2 düz 2 ters örgü yapın modelinizi tamamlayın.

Kuşaklı Kabartmalı Örgü Modeli Nerelerde Kullanılır?

Bu model birçok örgü için uyum sağlayan pratik bir model olduğu için el işlerinin birçoğunda kullanılmaktadır. Kuşaklı kabartmalı bu örgü modeli özellikle bebek yeleklerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun dışında erkek kazaklarının orta kısımlarında, çocuk taçlarında, battaniyelerde, patiklerde ve berelerde de fazlaca kullanılmaktadır. Çok sık kullanılmasının nedenlerinden bazıları modelin ters, düz olarak örüldüğü için kıvrılmaması ve dayanaklı olmasıdır. Kuşak örgü modeli yapımının kolay olması ve hızlı bir şekilde örülmesi daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Kolay Bir Örgü İçin Bu Modeli Kullanın

Örgü modelleri arasında kolay bir model olarak biline kuşaklı kabartmalı örgü modeli ile birçok örgü rahatlıkla yapılmaktadır. Hemen her bayanın bildiği düz ve ters örgü stili ile yapılan bu modeli sizler de oldukça pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Bu örgü modeli ile özellikle bebeklerinize yelekler örebilirsiniz. Örgü modeli kuşak yapımını yukarda saydığımız örgülerde de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Genellikle tek renk kullanılarak yapılan bu örgü modelinde isterseniz renkli ipler de kullanabilirsiniz. Bu pratik örgü modelini siz de sevdiklerinize örerek onları ve kendinizi mutlu edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

kanavice-lavanta-yapimi-2

KANAVİÇE LAVANTA YAPIMI

Kanaviçe lavanta yapımı, son zamanlarda oldukça popüler olan, örgü ve çeşitli hobileri yapmaya hevesli olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published.