kuzu-disi-orgu-modeli-yogun-orgu-sekli-anlatimii
Su dalgası örneği

KUZU DİŞİ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR

Yumuşacık Ve Şık Bir Örgü İçin  Kuzu Dişi Örgü Modeli Yapımı:

Her eşyanın fabrika üretimi olduğu, hazır giyimin herkesin favorisi olduğu çağımızda hala el yapımı olanın kıymetinin ve sıcaklığının farklı olduğunu düşünenler için kuzu dişi örgü modeli yapımı hakkında bilgi vereceğiz. El örgüsü eşyalar her zaman yumuşacık ve sıcacık olma garantisi sağlarlar.

Bebekler, çocuklar, gençler ve yetişkinler için örülen atkılar, şapkalar, boyunluklar, kazaklar ve dahası hem örenin sevgisini yansıtan bir nişane hem de soğuk günlerde bir güvence olur. Son zamanlarda hanımlar arasında yaygınlaşan örgü örme trendi için de faydalı olacak yumuşak ve küçük bir desen dökümü olan bir örgü modeli olan kuzu dişi örgü modeli yapımından bahsedelim.

Örgüde sık ve her yerde desen dökmeyi sevenler için ideal bir örnek olan kuzu dişi modeli farklı isimlerle de anılmaktadır.

Kuzu dişi örgü modeli yapımı için öncelikle orta kalınlıkta bir iplik ile ipliğinize uygun kalınlıktaki bir örgü şişiniz üzerine tek sayıda ( 13, 25,27 gibi) ilmekler başlayın, örnek tek sayı üzerinde kuruluyor.

Örnek arka yüzden kurulmakla birlikte bir ters ilmek örüp bir ilmek üzerine iplik dolanıp boş alınması ile sıra tamamlanıyor, son iki ilmek ters örülüyor. İkinci sırada tekrar aynı şey yapılarak çiftli ilmekler yine dolanıp artmak suretiyle boş alınır. Üçüncü sırada başlangıç ilmeğinden sonra tek duran ilmek ters, üçlü duran ilmeklerin hepsi birden düz olarak örülür.

 

 

İlginizi Çekebilir

kalpli-lif-nasil-yapilir-2

KALPLİ LİF NASIL YAPILIR?

Kalpli lif yapımı, çeyiz oluşturacaklar için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zira birçok gelin adayının …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *